"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Räämas õued rahasüsti abil korda (0)
27. veebruar 2008

Ka tänavu on korteriühistutel võimalik oma hoovide korrastamiseks taotleda linnalt kokku 12,5 miljonit krooni toetust.

Projekti «Hoovid korda» raames saab ühistu taotleda kuni 250 000 krooni toetust nii korterelamuid ümbritsevate kui ka nende vahele jäävate õuealade heakorrastamiseks.
«Projekt aitab, nagu nimigi ütleb, hoovid korda teha. Paljude 60ndatel ja 70ndatel ehitatud majade õuedes pole ju rajamisajast peale tihti midagi tehtud,» rääkis Tallinna kommunaalameti vanemspetsialist Eneli Rim.

Toetus on ette nähtud ka eelkõige linnaosa miljööga kooskõlas olevate ja peale ühistu ka linnale vajalike heakorratööde jaoks.

Üks ühistute populaarsemaid tegemisi projekti käigus on muu hulgas prügimaja ehitus. «Prügimajade rajamine vähendab ühistute kulusid, sest paljud inimesed panevad näiteks maalt linna sõites oma prügi võõrastesse konteineritesse. Prügimaja võtmed on aga ainult oma maja elanike käes.»

Parema ehituskvaliteedi nimel

Samuti küsitakse raha parklate rajamiseks. «Muidu trambitakse haljasalad ära, sest kunagi ehitatud majade hoovid pole suurele hulgale sõidukitele mõeldud,» selgitas Rimi. Esimese vabariigi ajast pärit Hariduse 11 kortermaja on kahe aasta jooksul saanud toetust pool miljonit krooni. Tänu sellele sai ühistu valida ehituseks paremaid ehitusmaterjale ja rajada algselt plaanitust enam ka kõnniteid.

«Meil on arhitektuuriliselt väärtuslik maja,» lausus ühistu esimees Raul Seppel. «Projekti abil saime ellu viia arhitekti ja kultuuriväärtuste ameti soovitusi, mis muidu poleks olnud võimalik. Meie korda tehtud piirdeaed lisab turvalisust ja on nägus.»

Seppeli sõnul on linna «Hoovid korda» projekt väga paindlik, sest rahastab ka nende tööde tegemist, mida riiklik ehk Credexi elamute renoveerimisprogramm ei toeta.
Eneli Rimi kommunaalametist kinnitab, et üldiselt on ühistud kampaaniast vaimustuses, sest sellest saadav abi on suur. Projekti populaarsust näitab seegi, et eraldatud rahasummad ühistutele on pidevalt kasvanud. 2006. aastal oli hoovide korrastamiseks ette nähtud viis miljonit krooni, ent suure huvi tõttu lisas linn eelarvest veel viis miljonit. Mullu kasvas summa juba 15 miljonini. 2006. aastal sai toetust 98 ning mullu 120 korteriühistut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.