"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinn ja Viimsi plaanivad luua uue saartevahelise laevaliini (0)
27. veebruar 2008

Tallinn ja Viimsi plaanivad ühist laevaliini Tallinna, Naissaare, Aegna ja Prangli saare vahel, mis väärtustaks enam väikesaari.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare ja Viimsi vallavanema Urmas Arumäe kohtumisel otsustati, et saartevahelise laevaühenduse loomise võimalused plaanitakse välja töötada kevadeks.

«Kindlasti annab sellise liini käivitamine reisijaid juurde praegu vaid suvehooajal käigus olevale Aegna liinile,» arvas linnapea Edgar Savisaar. Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul võiksid laevaühendusest huvitatud olla ka Soome vahet kurseerivad kiirlaevad, sest soomlaste huvi meie väikesaarte vastu on kasvanud.

Mutli sõnul on Viimsi ja Tallinn pöördunud riigi poole, et nii Aegna kui ka Naissaar saaksid püsiasustusega väikesaarte nimekirja. «Näiteks 132 elanikuga Prangli juba on seal. See väärtustaks meie väikesaari veelgi ning annaks võimalusi taotleda riigilt toetusi,» sõnas Mutli.

Lisaks laevaliini käivitamisele arutati ka võimalikku koostööd Aegna ja Naissaare riskiolukordade lahendamise osas.

Aegnal käib regulaarselt küll päästeameti reservüksus, ent näiteks suurte tulekahjude puhul jääks sellest väheks.

Arumäe sõnul võiks Naissaarele rajada merepääste tugipunkti, sest pärast Schengeni viisaruumiga liitumist suureneb sel aastal reisijate arv kindlasti ka väikelaevaomanike ja purjetajate seas.

Arumäe hinnangul peaks valitsus seoses Eesti liitumisega Schengeni viisaruumiga mõtlema ka sellele, et saarte sadamad (näiteks Aegna, Kelnase, Naissaare) kujunevad tihti esimeseks Eesti territooriumi sadamaks välismaistele merealustele, kuid seal pole mingeid tolli- ja piiriformaalsuste õiendamise võimalusi. Selleks peab purjetama Tallinna.

«See on riigi poolt läbi mõtlemata ja see ei ole nende saarte, vaid riikliku julgeoleku küsimus,» leidis Arumäe.

Viimsi vallajuht pidas koostööd Tallinnaga väga heaks, näideteks on nii ühistransport Tallinna ja Viimsi vahel, koolibussi ning «Pargi ja sõida» projektid kui ka mõned teedeehitused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.