"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinna õpilasmalev tähistas viiendat sünnipäeva lauluvõistlusega (0)
27. veebruar 2008

Taasloodud õpilasmaleva sünnipäevanädal ja lauluvõistlus tõid Tallinna kokku paadunud malevafännid üle Eesti.

11.–17. veebruarini toimus Tallinnas iga-aastane malevanädal, lisaks tähistas sihtasutus Õpilasmalev oma viiendat sünnipäeva. «Õpilasmalev on väga õnnelikus seisus, sest noortel on vaba aja veetmise võimalusi palju, kuid nemad tulevad ikkagi malevasse,» rõõmustas SA Õpilasmaleva juht Eero Kiipli.

Nagu juba 1976. aastast tavaks, toimus ka seekord üleriigiline õpilasmaleva lauluvõistlus. Tallinna uude klubisse 360˚ kogunes 200 noort üle Eesti.

Ajal, kui lava- ja bändimehed alles helitehnikat sättisid, ei läinud osalejatel ühtki minutit kaotsi. Saali ühes otsas harjutasid võistlejad tantsusamme, teises ühislaulmist, paljud tinistasid vaikselt kitarri.

Suur osalemishuvi tulenes ilmselt tõigast, et laul on maleva lahutamatu osa. «Laagrilauludega kujuneb rühmavaim,» nentis Kiipli, kelle sõnul on võistlejate tase aastatega paranenud.

«Ei esitata ainult lõkkelaule, vaid noored võtavad juba ka muusikainstrumendid kaasa.»
Võistlusel osalejaid hindas žürii kooseisus muusik Jaan Elgula, komandör Elge Aas, Tallinna rühmajuht Sille Pärsik, Raplamaa rühmajuht Veiko Ristissaar ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Seekordseks võitjaks osutus Tallinnast pärit, ent Tõrva lähedal Helme-Hummulis laagris käiv rühm oma lauluga «Keenia».

«Me oleme sellised malevapatrioodid, et oleme võistlusest igal aastal osa võtnud,» rääkis võitjarühma liige Katharina Toomemets.

«Oleme igal aastal võitu oodanud, meil oli ka mullu hea lugu,» lisas ta.
Võitja sai auhinnaks 5000 krooni, mille eest lubas viie laulja ja ühe kitarrimängijaga võistkond Helme-Hummuli laagripaika pesumasina osta.

Kolm aastat malevas veetnud 17-aastase Toomemetsa kinnitusel käib nende rühm malevas nii kaua kui võimalik.

«Me ei lähe malevasse raha pärast, vaid seltskonda nautima. Plaanis on jätkata ka rühmajuhtidena.»

Peale võitjate astus klubis üles kuus kollektiivi: Kalmistuhaid Tallinnast, Pärnu Noortekas, Hiiumaa II, Jõgeva Tulevik, Jass Laulasmaalt ja Pikajärve Põlvamaalt.
Lisaks lauluvõistlusele toimus malevanädala raames Tallinna Noorte Infokeskuses arutelu teemal «Maleva roll noore tulevikus», malevlaste vastuvõtt Tallinna raekojas ning tutvustati peagi ilmuvat raamatut maleva viie aasta tegemistest.

Õpilasmalev sündis 1967. aastal, vabariigi taassünniga malevategevus soikus. 2003. aastal lõi aga Tallinn sihtasutuse Õpilasmalev. 2004. allkirjastasid 20 omavalitsust Tallinnas protokolli üleriigilise õpilasmaleva loomiseks.

Tule rühmajuhiks!

• 20. märtsini saavad 18-aastased ja vanemad noored kandideerida rühmajuhiks saates CV e-posti aadressile teele@malev.ee.
• Õpilased saavad malevatesse registreeruda aprillist.
• Lisainfot laagrite kohta saab õpilasmaleva koduleheküljelt www.malev.ee.
• Malev on noortele vanuses 13–18 aastat. Täpselt nagu päris töökohal, sõlmivad malevanoor ja tööandja töölepingu.
• Keskmiselt teeniti linnavälises rühmas kuni 1800 krooni, linnarühmas 1000 krooni. Linnavälised rühmad korjasid marju, tegid heakorratöid ja muid abitöid. Linnarühmades olid peamisteks tööandjateks linnaosavalitsused ja kauplusteketid.
• Mullu osales malevas 6000 noort, neist 1500 olid tallinlased. 77 rühmast oli linnaväliseid 36 ja linnarühmi 41.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.