"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tulemas on kiipimis­kampaania (0)
27. veebruar 2008

Eesti Väikeloomaarstide Selts ja Tallinna keskkonnaamet viivad sellel aastal kõikides linnaosades läbi lemmikloomade kiipimiskamapaania, mille ajakava leiab linnaosalehtedest ning veebiaadressidelt www.tallinn.ee/lemmikloom ning www.loomaarst.ee.

Teavet jagab ka Tallinna abitelefon 1345, samuti saab nõu küsida telefonil 58 325 248 (loomaarst Jaak Jõks).

Väliaktsiooni käigus paigaldab veterinaararst mikrokiipe nii koertele kui ka kassidele ning registreerib loomad Tallinna koerte keskregistrisse.

Mikrokiip süstitakse loomale kaelanaha alla spetsiaalse süstlalaadse instrumendi abil. Protseduur ei ole valusam kui tavapärane vaktsineerimissüst.
Kiibistamine maksab 250 krooni. Kaasa tuleb võtta looma vaktsineerimispass, koerale suukorv, kaela- ja jalutusrihm.

Kohapeal saab loomi ka vaktsineerida, osta ussirohtu ja küsida loomaarstilt nõu.
Tallinna linna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peavad koerad alates 1. augustist 2006 kandma märgistusena paigaldatud mikrokiipi ning olema registreeritud Tallinna linna koerte keskregistris. Mikrokiibi olemasolu on garantii, et kadunud (ka varastatud) ja leitud loom on kiiresti tuvastatav. Vajalikud andmed on registrist saadaval ööpäev läbi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.