"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
5 KÜSIMUST (0)
10. märts 2008

Epp-Maria Kokamägi, kunstnik

Mida muudaksite ­pealinnas?
Vanalinna südames haigutavad majavaremed tuleks viivitamatult korda teha. Lihtsalt häbi, milline vaatepilt avaneb Pikal tänaval Rootsi saatkonna vastas. Samuti muudaks parkimiskorda inimsõbralikumaks. Vanalinn peaks ju läikima puhtusest nagu prillikivi, kui igal ööl on vaja elanike autod ära vedada, et puhastusmeeskond saaks oma tööd korralikult teha.

Parim lõõgastus ­Tallinnas?
Puhata ja lõõgastuda saab vanalinnas jalutades ja jalga puhates Pierri Chocolateriis Vene tänaval, või kui nälg näpistab, imelist boršši maitstes Dima Demjanovi restoranides. Aeg-ajalt on huvitav ka sisse astuda antiigiäridesse, mis õnneks veel alles on ja pole alla vandunud idaeuroopalike suveniiripoodide uputusele.

Mida saab Tallinnas maalida?
Mina olen maalinud Tallinna raekoda. Arvan, et kuni meil on alles vanalinn ja inimesed selles, siis on huvitav teda ikka ja jälle maalida ning just koos inimeste ja kohvikueluga.

Mis kunstiteosega ­võrdleksite Tallinna?
Võrdleksin Tallinna Leonardo Da Vinci maaliga „Daam hermeliiniga”. Ta on õrn, ilus ja haavatav. Me peaksime teda kaitsma.


Suurim muutus linnas teie eluajal?

Tallinn on täitunud turistidega, minu lapsepõlves oli väljamaalase nägemine pealinnas haruldus. Ja imekaunis puit­arhitektuuriga puhvertsoon ümber vanalinna (Keldrimäe, Pelgulinn, Kassisaba, Lilleküla, Kopli jne) on kas hävinenud või muutunud eklektiliseks rajooniks, kus iga mees teeb mis tahab. Ka mõnusaid maameeste turgusid pole enam, kuigi tahaks väga osta head ökokaupa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.