"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Vabadussõja võidusamba rajamiseks sõlmiti koostöölepe (0)
10. märts 2008

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja kaitseminister Jaak Aaviksoo allkirjastasid koostööleppe Vabadussõja võidusamba püstitamiseks.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja kaitseminister Jaak Aaviksoo allkirjastasid koostööleppe Vabadussõja võidusamba püstitamiseks.
Kokkuleppe eesmärk on tagada Vabadussõja võidusamba tähtajaline valmimine koos Vabaduse väljaku üldise rekonstrueerimisega. Savisaare sõnul on tänane kokkulepe hea märk linna ja riigi koostööst. „Loodame, et riik aitab Vabaduse väljaku linna esindusväljakuks väljaehitamisele igati kaasa,” ütles Savisaar. „Peame ühiselt hea seisma selle eest, et Vabaduse väljakust kujuneks väärikas linna ja riigi süda.”
„Mul on hea meel nii senise koostöö kui ka alla kirjutatud leppe üle,” ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo. „Tallinlaste ja linnavalitsuse toetus Vabadussamba püstitamisele on väga oluline selleks, et meie riigi juubeliaasta lõpetuseks saaksime ühiselt avada Tallinnas, Harjumäe nõlval väärilise monumendi nii Vabadussõja sangaritele kui ka kõigile neile, kes erinevatel aegadel Eesti vabaduse eest seisnud on.”
Kevadel algab Vabaduse väljaku rekonstrueerimine, samal ajal asutakse Harjumäe nõlvale Vabadussõja võidusamba püstitamist ette valmistama. Vabadussammas peab kava järgi valmima 28. novembriks, mil möödub 90 aastat Vabadussõja algusest.
Vabadussamba püstitamiseks on oma annetused teinud ligi 5000 inimest nii Eestist kui ka väljastpoolt. Sihtasutuse Vabaduse Monument arveldusarvele on tänaseks kogunenud 619 434 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.