Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Kaeoperatsioonide ­järje­korrad kahanesid märgatavalt (0)
17. märts 2008

Linnavalitsuse 2006. aastal algatatud programm “2000 inimest nägijaks” on nüüdseks täidetud ning kaeoperatsioonide ülipikad järjekorrad likvideeritud.
Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütleb, et 16 miljonit krooni maksma läinud projekti käivitamine oli vajalik, kuna kaeoperatsiooni ootavate patsientide järjekord oli veninud juba kahe ja poole aasta pikkuseks.
Abilinnapea sõnul oli tegemist äärmusliku abinõu kasutuselevõtuga, sest omavalitsus ei peaks tegelikult üle võtma Haigekassa ülesandeid. “Leidsime linnakassast siiski vajaliku raha, et anda tagasi normaalne elukvaliteet neile, kelleni järjekord ei oleks muidu pruukinud jõudagi,” ütleb Martinson.
Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuht Svea Talving kinnitas, et Tallinna patsientide järjekorrad kampaania ajal lühenesid. “Mitmed inimesed, kes muidu oleksid pidanud järjekorras ootama, said teenuse kohe kätte,” sõnab ta. “Haiglate abistamine on alati väga teretulnud.”
2006. aastal teostati Ida-Tallinna Keskhaiglas kaeoperatsioone 711 (üldmaksumusega 5,7 miljonit krooni) ja 2007. aastal 1261 (maksumusega 10,3 miljonit krooni).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.