"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Laste südametervis võeti luubi all (0)
17. märts 2008

Mullu korraldati Tallinna Lastehaigla Kesklinna Lastepolikliiniku südametervisekabinetis uuringud infarkti põdenud perede laste ja noorukite võimalike riskifaktorite varaseks avastamiseks.

Mullu korraldati Tallinna Lastehaigla Kesklinna Lastepolikliiniku südametervisekabinetis uuringud infarkti põdenud perede laste ja noorukite võimalike riskifaktorite varaseks avastamiseks. Kokku uuriti 260 patsienti, sealhulgas 188 last, kellest koormatud pärilikkusega südame-veresoonkonna haiguste suhtes oli 52,3 protsenti.
Lisaks pärilikele eelsoodumustele oli uuringutel käinud lastel peamiseks riskiteguriks ülekaalulisus, mis esines 17,9 protsendil, kõrgenenud vererõhk oli 5,4 protsendil.
Kokku leiti erinevaid südame-veresoonkonna haiguste riskitegureid 32,2 protsendil uuritutest.
Lisauuringutele või konsultatsioonidele erinevate spetsialistide juurde või haiglasse saadeti 25,8 protsenti uuritutest.
Kõik uuringud on patsiendile tasuta. Sageli suunatakse täiskasvanute südametervise või suitsetamisest loobujate nõustamise kabinetti ka lapsega kaasa tulnud vanemad.
Perekondlik lähenemine on tulemuslikum, kuna lapse eluviis, näiteks toitumine ja kehaline aktiivsus, on sageli seotud just vanemate harjumuste, suhtumise ja informeeritusega.
Tallinna südametervisekabinet alustas tööd 1991. aastal Eesti Kardioloogia Instituudi algatusel. Tegevust finantseerib Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.