"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Neljas Tallinna Kodurahu foorum keskendus ­demokraatiale (0)
17. märts 2008

13. märtsil toimus Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis neljas Tallinna Kodurahu foorum, kus seekord arutleti teemal “Demokraatia kasutamata võimalused Eestis”.

13. märtsil toimus Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis neljas Tallinna Kodurahu foorum, kus seekord arutleti teemal “Demokraatia kasutamata võimalused Eestis”.
Neljas Kodurahu foorum keskendus demokraatiale ning demokraatlike võimaluste kasutamisele. Kui kaugele on Eesti demokraatlikus arengus jõudnud? Mida arvab demokraatiast eestimaalane? Kas eestimaalane hoolib talle pakutud demokraatia võimalustest?
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et Tallinn peab väga oluliseks rahuliku koosolemise programmi jätkumist ja elluviimist, mille abil leevendada rahvuspingeid ja tagada kodurahu. “Meie kaugemaks eesmärgiks on kujundada Tallinnast tolerantne euroopalikele väärtustele vastav linn, kus on tagatud võrdsed õigused ja võimalused kõigi rahvuste esindajatele,” tõdes Jäppinen.
Oma seisukohti esitas foorumil Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Rein Toomla, ajaloolane Sergei Stadnikov, kultuuripsühholoog Linnar Priimägi, ajakirjanik Aleksandr Šegedin ning filosoofia professor Jevgeni Golikov. Päeva juhtis Raivo Vare.
Foorumi tava kohaselt oli ka seekord ettekannete järel avatud mikrofoni voor.
Esimest korda kutsuti Kodurahu foorum Tallinnas kokku möödunud aasta 4. mail, 2. juulil peeti Kodurahu teine foorum, ja kolmas foorum 12. oktoobril.
Kodurahu foorumi eesmärgiks on arendada sisulist dialoogi eri kogukondade vahel ning analüüsida Eesti integratsioonipoliitika probleeme, vajakajäämisi ja võimalikke arengusuundi.
Linnapea Edgar Savisaar ütles oma sõnavõtus, et Eesti demokraatias on kasutamata võimalusi ning see on ühiskonnale aktuaalne ja tähtis teema.
“Väike Eesti ei ole inimressursilt nii rikas, et seda konfliktidele raisata. Meile on eluliselt oluline ressurssi juurde luua ja seda saab edukalt teha koostöö pinnalt,” ütles Savisaar. “Demokraatia annab selleks võimalusi ja neid küsimusi täna arutataksegi.”
Neljandale Tallinna Kodurahu foorumile Eesti Rahvusraamatukogu suurde saali kogunes ligi 250 inimest, mis näitab foorumi teema aktuaalsust ja laiapõhjalist huvi.

***

Mõttetera Kodurahu foorumilt


Ajaloolane Sergei Stadnikov Kodurahu foorumist:
“Täna oli palju juttu sellest, et meie vene kogukonnal puuduvad haritud ja karismaatilised liidrid. Aga olgem ausad, meie riik on teadlikult ja pahatahtlikult teinud kõik selleks, et vene elanikkond lumpeniseeruks.”

Aleksandr Šegedin, ajakirjanik:
Muide, viimasel ajal meenutab vene ettevõtjate positsioon Morozovi sündroomi. Ei, mitte Pavlik Morozovi oma, see sündroom on nime saanud hoopis legendaarse kaupmehe Savva Morozovi järgi, kes oli Tsaari-Venemaa “sitsikuningas”. Ta andis raha bolševikele, kes pärast võimule tulekut eraettevõtluse hävitasid. Ka Eestis finantseerisid vene ettevõtjad ju erakonda, mis hävitas täielikult nende äri vene transiidiäri näol.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.