"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn jätkab programmi “Lasteaiakoht igale lapsele” (0)
17. märts 2008

Tallinna volikogu arutab järgmisel nädalal programmi “Lasteaiakoht igale lapsele” investeeringute kavu aastateks 2008-2012.
Analüüsi järgi on Tallinnas kõige suurem vajadus uute lasteaiakohtade järele Pirital, Haaberstis ja Kesklinnas.
“Sinna on vastavalt investeeringute kavale planeeritud täiendavaid kohti üheteistkümnes uues või laiendatavas lasteaias, lisaks veel ka üks taasavatav lasteaed Põhja-Tallinnas ja üks Lasnamäel,” lausub abilinnapea Kaia Jäppinen.
Abilinnapea sõnul hõlmab kava nii vabadele kinnistutele planeeritavaid uusi lasteasutusi (näiteks Padriku tee 10, Narva mnt 120, Rännaku pst 28 ja Veerise tn 1), olemasolevate koolieelsete lasteasutuste juurdeehitusi (Rõõmutarekese lasteaed, Pirita Kose Lasteaed jt) ning ka üürilepingutest vabanevate endiste lasteaiahoonete taaskasutusele võtmist.
Lisaks tervikremontidele on kavandatud olemasolevate lasteaedade hoonete seisundi parandamine iga-aastaste jooksvate remontidega.
Haridusametil on kaardistatud lasteaedade tänane tehniline olukord, millest lähtuvalt ning tuginedes eelarvestrateegiale toimub iga-aastane investeeringute planeerimine, arvestades linnaosade ettepanekuid. Viimastel aastatel on suurenenud lasteaedade investeeringud, mille tulemusel on tänaseks vahetatud kõikides majades aknad, korrastatud hoonete katuseid ja fassaade, remonditud majade rühma- ja sanitaarruume, ujulaid jne. Jätkub suund tehnosüsteemide remondile/uuendamisele, et korrastada majade kütte- ja elektrisüsteemid ning tagada ruumides nõutav sisetemperatuur ja valgustatus.
Käesoleval aastal varustatakse kõik lasteaiad automaatse tulekahjusignalisatsiooniga. Statistikaameti ja Eesti rahvastikuregistri andmete analüüs näitab, et lasteaiateenuse vajajate arv tõuseb ühtlases tempos kuni aastani 2012 ning hakkab seejärel langema. 2007. aastal on 3–7aastastest lastest lasteaias 93%. Lasteaias käis 2008. aasta 1. jaanuari seisuga 19 133 last.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.