"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Lapsehoiuteenuse ­osutajate arv on ­suurenenud (0)
31. märts 2008

Lapsehoiuteenuse osutamine on rakendunud edukalt, aastaga on kasvanud nii kvalifitseeritud lapsehoidjate kui ka teenusepakkujate arv.
Lapsehoiuteenust, sh kooliks ettevalmistamise teenust kasutas eelmisel aastal Tallinnas 917 last. Teenuse osutajaid oli 70.
Kõige enam kasutasid möödunud aastal teenust Nõmme linnaosa lapsed, kokku 247 last. Linn maksis selle eest hüvitist 7,3 miljonit krooni. Käesoleval aastal on hüvitist makstud juba 1,6 miljonit krooni.
Möödunud aasta veebruari seisuga oli Tallinnas 13 lapsehoiuga tegelevat asutust ja kolm FIEdena tegutsevat lapsehoidjat, kelle teenuste eest maksid linnaosad lapsevanematele toetust. Septembrikuu statistika põhjal ostsid pealinna lapsevanemad lapsehoiuteenust juba 56 erinevalt organisatsioonilt, nende seas oli 23 FIEt ja 33 OÜd või MTÜd.
Alates 2006. aastast maksab Tallinn lapsehoiuhüvitist vastavat tegevusluba omavatele teenusepakkujatele. Linnalt hüvitise saamiseks peab lapsehoidja omama tegevusluba.
Hüvitist maksavad linnaosade valitsuste sotsiaalhoolekande osakonnad ja see on tänavu 1875 krooni kuus lapse kohta. Möödunud aastal oli hüvitise suuruseks 1852 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.