"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linna parim teenindaja müüb mobiiltelefone (0)
31. märts 2008

Saagem tuttavaks – Tallinna parim teenindaja on sarmikas venelannast müügiassistent Viktoria Tomingas, kes müüb EMT esinduses mobiiltelefone.

Saagem tuttavaks – Tallinna parim teenindaja on sarmikas venelannast müügiassistent Viktoria Tomingas, kes müüb EMT esinduses mobiiltelefone.
“Arvan, et võidu tõi mulle avameelsus, enesekindlus ja rõõmsameelsus,” räägib Tomingas. “Kindlasti aitab hea teenindaja olla see, kui ettevõte hindab seda ja motiveerib. Alati ei pea motiveerima rahaga, firma peab pakkuma ka koolitusi ja karjäärivõimalusi.”
Lisaks sõltub Viktoria arvates hea teenindus palju kliendist. “Sõltumata situatsioonist suhtun ma klientidesse viisakalt. Kui aga klient ikka tõsiselt tungib vaimselt minu isiku kallale, on ennast tegelikult raske vaos hoida.”
Tee parima teenindaja tiitlini on Tomingal tulnud pärast pikki tööaastaid.
“Olen praeguse ameti juurde jõudmiseks ära õppinud eesti keele ja töötanud enne näiteks ka restoranides, kergelt pole see tulnud,” lausub ta.
Eesti arvestuses sai Tomingas teise koha, auhinnaks aga kalli mobiiltelefoni ja 5000 krooni preemiaraha, mille ta kavatseb kulutada ülikooliõpinguteks.
Eesti Konverentsikeskus on Hea Teenindaja Kuu raames selgitanud häid teenindajaid välja juba kuuendat aastat. Heateenindus.ee juht Pille Pussi sõnul aitab selline kuu otseselt kaasa teeninduskultuuri parandamisele.
“Sellele, kas Tallinnas on hea teenindus, ei saa üheselt vastata, sest leidub nii positiivseid kui negatiivseid näiteid,” leiab ta. “Praegu on ühtlaselt hea ainult pankade teenindus.
Samas muutub olukord aasta-aastalt paremaks.”
Ühtlasi on Puss veendunud, et teenindus peaks eriti heal tasemel olema just Tallinnas, sest välismaalased saavad Eestist esmase mulje just pealinna külastades.
“Selle saavutamiseks peaksid ettevõtted rohkem töötajaid motiveerima, neid koolitama ja korralikku palka maksma, et tekitada teenindajates lojaalsust. Praegu kuuleb välismaalastelt vahel halbu noote meie teeninduse kohta seepärast, et tööjõu voolavus on suur.”
Sellega, et teeninduse hea tase sõltub lojaalsetest töötajatest, on nõus ka Tallinna teeninduskooli klienditeeninduse õpetaja Külliki Türi.
“Teenindaja kohta praegu Eestis ei väärtustata ja sinna satub inimesi, kellel ei ole huvi ja eeldusi üldse teenindajaks saada.”
Türi sõnul on teenindus pealinnas üldiselt paremaks läinud “Kauplustest pean parimaks Selveri teenindust,” märgib ta. “Üldiselt annaksin Tallinna teeninduskultuurile hindeks 3+, mõni koht on ka nelja ja viite väärt.”
Türi hinnangul on siiski veel arenguruumi ja sellel on mitmeid põhjusi.
“Arvestades pikki raskeid päevi, pole teenindajate töö hästi tasustatud. Peale selle on suhtlemine alati kahepoolne,” lausub ta. “Ka pole inimesed kahjuks ise klientidena kõige paremad, seetõttu ei saa nõuda teenindajalt head suhtumist. Tema pole ju süüdi, kui kaupluses näiteks ainult kolm kassat töötavad.”
Hea Teenindaja Kuu raames koolitab Eesti Konverentsikeskus teenindusettevõtete juhte, selgitab Tartu, Tallinna ja Eesti parima teenindaja. Mullu võttis organisatsiooni üritustest osa 70, sel aastal juba ligi 150 ettevõtet ja koduleheküljel on suur hulk tagasisidet. Aina rohkem ettevõtteid tuleb ka Hea Teenindaja koolitustele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.