"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Loopealsel valmisid munitsipaalmajad (0)
31. märts 2008

Eelmisel nädalal andis arendaja linnale üle Lasnamäele Loopealse asumisse kerkinud neli korterelamut, kuhu pääsevad elama eelkõige sundüürnikud.

Eelmisel nädalal andis arendaja linnale üle Lasnamäele Loopealse asumisse kerkinud neli korterelamut, kuhu pääsevad elama eelkõige sundüürnikud.
Loopealse asumisse 9,03 ha suurusele alale rajatavatesse 5- ja 8korruselistesse korterelamutesse on kavandatud kokku üle 1100 korteri, neist enamiku annab linna maal hoonestusõiguse alusel kinnisvara arendav Loopealse Elamu OÜ linna kasutusse.
Korteri saajate hulgas on ka Rahvusooperis Estonia etenduse juhina töötav Peeter Karell ja tema naine Eva Karell. Tagastatud eluruumide üürniku staatuses on nad olnud neliteist aastat. “Algusest peale oleme oodanud, olime ühed esimesed, kes avalduse sisse andsid,” selgitab Eva Karell. Vanapaarile meeldib uus korter väga. “Esmapilgul tunduvad korterid väga kenad ja oleme rahul,” sõnab Peeter Karell. Hetkel elavad nad kolmekesi Sauna tänava korteris. Peeter Karelli sõnul omanik majaga eriti ei tegele. “Lisaks sellele on majas veel igasugused restoranid ja “angelid”,” sõnab Karell. “Õhtul kell 11 hakkab muusika mängima kuni kella 7 hommikul ja öösel magada üldse ei saa,” ütleb Karell nördinult.
Praeguse korteri eest maksavad nad omanikule 9500 krooni kuus. “Kusjuures hind ei sisalda elektrit ega gaasi,” lisab Karell. Uues korteris maksab vanapaar 25 kr/m². Karellid täpselt ei tea, millal neil on võimalik uude kolmetoalisse korterisse sisse kolida, kuid loodavad väga, et peagi.

Uus korter on etem
Ehitajana töötav Priit Markus elab hetkel veel oma kaaslasega Kaupmehe tänaval. “Olen sund­üürnik ja praeguses elukohas on majaomanikuga kõik väga halvasti,” ütleb Markus. Ta lisab, et praeguseks on nad korterit oodanud kaksteist aastat. “Uus korter on tunduvalt parem, praeguse omaniku majas maksime märkimisväärselt rohkem üüri,” sõnab Markus.
Priit on kogenud ehitaja ja annab majale positiivse hinnangu. “Tahtsingi vaadata, kuidas Skanska firma on siin kortereid ehitanud, ja täitsa hästi on tehtud,” tunnistab Markus.
Uude korterisse lubati sisse kolida aprillis. “Oleme linnalt jah-vastuse saanud ja võtmed lubati kätte anda aprilli lõpu poole,” nentis Markus.

Pikk ooteaeg

Disainerina töötav tagastatud eluruumide üürnik Aljona Tretjakova on korterit oodanud ligi kümme aastat. Tretjakova pere käib ka korteri pärast kohtus ja asi on jõudnud juba Euroopa Kohtuni. “Oma korter on ikkagi oma korter ja tuleviku suhtes on ka kindlam – keegi ei tõsta oma korteris renti, keegi ei võta kodu ära,” selgitab Tretjakova. Nende pere sai kahetoalise korteri. “Muidu pole korteril viga, aga üks tuba on isoleeritud, teine aga läbikäidav ja köögiga ühendatud,” nendib naine. “Kui laps on eraldi toas, siis meil mehega ei ole erilist privaatsust,” lisab Tretjakova.

—–
Valminud elamute korterites on mitmeid mugavusi

Korterid on avatud köögiga ühe- kuni neljatoalised. Varustatud suhteliselt suure pesuruumiga, kus on dušinurk, valamu, WC-pott ja piisavalt ruumi pesumasina paigaldamiseks (seinale eraldi välja toodud külma vee ja kanali otsikud) ja restil pesu kuivatamiseks. Pesuruum on varustatud ka elektrilise põrandaküttega. Kogu pesuruum on kaetud keraamilise plaadiga, v.a lagi. Neljatoalistes korterites on lisaks pesuruumile veel eraldi WC. Elamu köögitsoon on möbleeritud ja varustatud pliidi, külmiku ning õhupuhastajaga pliidi kohal. Esikutsooni on sisse ehitatud lükandustega kapp.
Loopealse 680 korterist antakse 22 korterit üürile lastekodudest ellusuunatavate noorte majutamiseks, 5 korterit paljulapseliste perede majutamiseks ja ülejäänud 653 korterit antakse üürile tagastatud eluruumide üürnikele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.