"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Raskeveokite liiklust plaanitakse piirata (0)
31. märts 2008

­Transiitvedude suunamiseks kindlatesse koridoridesse kaardistab linn raskeveokite liikumisvajadused ning sellest lähtuvalt määrab raskeveokitele lubatud marsruudid.
Tulevikus on plaanis Tallinna sadamast tulevad raskeveokid suunata Tallinna ringteele marsruudil Tuukri tänav, Narva mnt, Smuuli tee ja Suur-Sõjamäe tänav.
Kuna ka prügiveokite registrimass on 34 tonni, tuleb sellistele koormustele mittekohandatud tänavatel (vanalinn, kvartalisisene tee) võtta prügiveoks kasutusele kergemad sõidukid. “Tulevaste jäätmevedajate konkursside korraldamisel tuleb Tallinna Keskkonnaametil kehtestada prügiveokitele väiksemad gabariidi- ja täismassinõuded või kaaluda jäätmeveokite liikumistiheduse suurendamist,” ütleb abilinnapea Deniss Boroditš. Samuti korraldab Kommunaalamet uuringu ühistranspordivahendite täituvusest tulenevate koormusjõudude mõjust tänava- ja ühistranspordipeatuse katenditele.
Raskeveokite liikumise piiramise ja kindlate marsruutide määramisega saavutatakse teekatete ning tee aluskihtide pikem eluiga ning liikluskoormuse ja liiklustakistuste vähenemine linnas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.