"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Restaureerimistoetuse ­ülemmääraks 100 000 krooni (0)
31. märts 2008

Linnavalitsus plaanib muuta restaureerimistoetuse taotlemise ja menetlemise korda, et see ajakohastada ja linnaelanike ootustega kooskõlla viia.
Muudatuste kohaselt eraldatakse toetusi lisaks originaaldetailide restaureerimisele ka detailide taastamiseks algupäraste eeskujul, et hõlbustada miljööväärtusliku keskkonna säilitamist.
Lähtudes senisest praktikast ning restaureerimistööde maksumuse tõusust, muudetakse ka toetuse ülemmäära 50 000 kroonilt 100 000 kroonile. Eesmärk on motiveerida omanikke säilitama hoone algupärast välimust ka juhul, kui algupärased detailid on oluliselt amortiseerunud ning nende restaureerimine ei ole võimalik või majanduslikult põhjendatud.
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet käivitas juba 2001. aastal projekti “Vana maja korda!”. Restaureerimistoetuste eraldamine ajalooliste hoonete korrastamiseks on olnud ameti üks edukamaid projekte ajaloolise linnamiljöö säilitamiseks. Eelmisel aastal toetati enam kui 50 maja korrastamist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.