"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valmis Tallinna rahvastiku tervise arengukava (0)
31. märts 2008

Sel nädalal jõuab volikogu ette Tallinna rahvastiku tervise arengukava 2008–2015. Kava koostamisel on linn lähtunud sotsiaalministeeriumi 2006. aasta dokumendist “Rahvastiku tervisepoliitika – investeering tervisesse”, mille kohaselt on rahvastiku tervisepoliitika eesmärk luua eeldused rahva säilimiseks ja inimeste eluea, eelkõige tervena elatud eluea pikendamiseks. Linn on selleks juba astunud konkreetseid samme, olles loonud tervise edendusega tegeleva infrastruktuuri.
Linnaosade valitsustes on tööd alustanud tervise edenduse spetsialistid. Narkootiliste ainete kasutamisest loobuda soovijate nõustamiseks ja rehabilitatsiooniks on koostöös riigiga rajatud võrgustik, kus pakutakse nii narkorehabilitatsiooni teenuseid kui ka alkoholist ja suitsetamisest loobumise nõustamist, kaasates selleks perearste ja tervishoiuasutusi.
Lähiaastate prioriteet on koolide tervisenõukogude tegevuse efektiivsemaks muutmine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.