"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Ehitusettevõtjad ei huvitu heakorrast (0)
07. aprill 2008

Tallinna Kommunaalameti poolt korraldatud konkurss parima heakorraga ehitusfirma leidmiseks näitas, et enamik ehitusettevõtjaid suhtub ümbrusesse ükskõikselt.
2007. aastal tegi vastav komisjon 13 reidi 59 ehitusobjektile. Kuuel korral parimat ehitusobjekti selgitada ei õnnestunud, kuna heakorraalaseid puudusi esines kõikidel külastatud objektidel.
Peamised probleemid olid liivased ja mudased väljasõidud ning nende tänavatele kaudu kandunud pinnas. Tallinna heakorraeeskiri nõuab enne ehitusplatsilt väljasõitu poriste autorehvide puhastamist survepesuga. “Kui me seda ei nõuaks, oleksid tänavad ehitusplatside ümbruses nagu porimülkad,” ütles abilinnapea Deniss Boroditš.
Probleemiks olid ka ehitusmaterjalide lohakas ladustamine, käitlemata olmejäätmed, haljasaladel parkimine, koormakatete mittekasutamine, elektriohutus jm.
Samas tõdeti, et paljude puuduste kõrval on siiski näha ka eeskujulikke ehitusfirmasid, kus heakorraküsimustele pööratakse järjest enam tähelepanu. “See näitab lugupidamist nii töö kui ka teiste linnakodanike suhtes,” märkis Boroditš.
Konkursi tulemusi tutvustavale infopäevale saabus 120 kutsutud ettevõtjast kohale paraku vaid kuus. Abilinnapea sõnul näitab see ehitajate üleolevat suhtumist ehitusplatsil valitsevasse heakorda.
Järelevalvet ning reide linna ehitusobjektidele teeb ka munitsipaalpolitsei.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.