"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Koplis valmib uus 136 korteriga munitsipaalelamu (0)
07. aprill 2008

Koplis aadressil Erika 13a valmib novembriks 136 korteriga munitsipaalelamu. Kümme korterit on mõeldud liikumispuuetega inimestele ning lisaks tulevad hoonesse päevakeskuse ruumid. Elamu läheb maksma 143,1 miljonit krooni.
Hinna sisse on arvestatud ka parkimisplatside, mänguväljakute, kergliiklusteede ja haljastuse rajamine krundile.
Hoone projekteeris OÜ Rein Murula arhitektuuribüroo.
Elamuehitusprogrammi “5000 korterit Tallinnasse” käivitumisest alates on linn rajanud 1126 uut korterit ning neile lisaks üürile andnud 1641 juba varem linna omandis olnud asustamata eluruumi. 1060 iseseisvalt eluasemeküsimuse lahendanud endist sundüürnikku said linnalt kolimistoetust.
Tänavu saab linnalt elamispinna 816 eluasemeprobleemiga inimest. Lisaks Erika 13a munitsipaalmajale saab linn avaliku ja erasektori koostöö tulemusena enda kasutusse 680 korterit Loopealse elurajoonis.
2003. aastast alates on linnalt eluruumi taotlevate sundüürnike arv kahanenud rohkem kui 3500-lt 1475-le. Linnaeelarvest on viie aasta jooksul elamuehituseks eraldatud kokku 588,5 miljonit krooni, riik on Tallinna elamuehitust toetanud kokku 71 miljoni krooniga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.