"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Linnateatri uus hoone valmib 2010. aastal (0)
07. aprill 2008

Ehitustöödega kavatsetakse alustada tänavu oktoobris ja uus teatrimaja soovitakse avada 2010. aasta juunis, mil möödub täpselt 20 aastat teatrimaja nurgakivi panemisest.
Hetkel on käimas uue teatrihoone projekteerimine, mis peab valmis olema 1. maiks ning mille järel kuulutatakse välja riigihange ehitaja leidmiseks. Linnateatri direktori Raivo Põldmaa sõnul on see keeruline protsess, kuna eestlastel puudub viimase 100 aasta jooksul teatrihoone projekteerimise ja ehitamise kogemus. “Seepärast oleme teadmisi n-ö laenanud Euroopast – uue hoone projekteerib firma Wagner Biro Austriast, kuid peaprojekteerijaks on eestlane Andres Siim,” ütles Põldmaa.
Hoone ehituseks on esialgu planeeritud 400 miljonit krooni, kuid lõplik maksumus selgub pärast riigihanget, hiljemalt juuli lõpuks.
Teater on üheks võimalikuks ajutiseks mängupaigaks välja vaadanud Toompeal Rüütelkonna hoone, mis kuulub riigile, ent mille ruume saaks teater üürida. Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen pidas Rüütelkonna hoonet väga perspektiivikaks mängukohaks, kus oleks ka publikul huvitav käia.
Põldmaa sõnul on Eesti teater taasiseseisvumisjärgselt hetkel kõige paremas seisus publiku huvi poolest ja sama lugu on ka teiste Eesti teatritega. “Ainuüksi eile müüdi 20 minutiga kogu Linnateatri maikuu etendustele piletid välja,” märkis Põldmaa. “Möödunud aastal käis Eestis teatris ühtekokku 900 000 inimest ja sel aastal loodetakse ületada miljoni vaataja piiri. Mis Eesti rahvaarvu silmas pidades on tõesti hea näitaja.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.