"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
LUGEJA KÜSIB (0)
07. aprill 2008

Küsib Helen Sulg:
Käisin reisil ja seal hakkas mulle silma, et Kadrioru omaga sarnases pargis olid kasutusele võetud kaks kavalat nippi risustamise vastu. Esiteks olid tiikide äärde pandud sildid “Lindude söötmine keelatud”. Samuti olid pargis spetsiaalsed kastid, kuhu sai panna koerte väljaheited. Ehk on mõistlik Kadriorus samamoodi korraldada?

Vastab abilinnapea Deniss Boroditš: Kadrioru pargi Luigetiigi ümbrusesse on paigaldatud 2007. aastal sildid “Palume linde mitte toita”. Keelu kehtestamise eesmärk oli suurendada pargikülastajate ja laste turvalisust, vähendada pargi reostatust lindude väljaheidetest ning välistada röövlindude pesitsust. Paigaldatud sildid on vähendanud lindude toitmist pargi külastajate poolt.
Kommunaalametis on väljatöötamisel reglementatsioon lindude toitmise keelu eirajate vastutusele võtmiseks.
Kadrioru parki on viimasel kolmel aastal paigaldatud üle 100 prügikasti ning lossi ümbrusesse kaks spetsiaalset mahutit loomade väljaheidete kokkukogumiseks. Lähiajal on kavas paigaldada väljaheitemahuteid ka Kirdetiigi piirkonda.
Tänane pargikülastaja on muutunud teadlikumaks ja reeglina on koeraomanikel kaasas oma vahendid lemmikute väljaheidete kokkukogumiseks, looma väljaheiteid võib panna igasse pargi prügikasti.

***

Küsib Diana Lüütsepp:
Paljudel ristmikel ja teedel on teemärgistused kulunud ja seetõttu ei saa autojuhid sageli aru, millises reas nad sõidavad ja siis ujuvad kahe rea vahel. Endalgi tekib segadus vahepeal. Millal teemärgistused korda tehakse?

Vastab abilinnapea Jaanus Mutli: Teekattemärgistuse värskendamisega alustatakse siis, kui ööpäeva keskmine temperatuur püsib +10. Seega oleme siin sõltuvuses ilmast.
Esmajärjekorras alustatakse ülekäiguradade märgistuse taastamisega. Ka ristmikud võetakse ette esimeses järjekorras.

***

Küsib Helmut Osa:
Kadaka puiestee kapitaalremont lõpetati kaks ja pool aastat tagasi, kuid paraku unustati bussipeatustesse istepingid panna. Vanuritele aga oleks neid hädasti vaja. Kas saaks palun istepingid paigaldada?

Vastab abilinnapea Deniss Boroditš: 2008. aastal on Tallinna Kommunaalamet läbi viinud riigihanke tänavainventari hankimiseks ja paigaldamiseks linna, mille tulemusena paigaldatakse 15. maiks 2008 istepingid ka Kadaka puiesteel paiknevatesse ühissõidukite peatustesse.

***

Küsib Benno Starkopf:
Eelmisel aastal asfalteeriti Nõmmel Viljandi maantee teelõik Järvelt kuni Valdeku tänava ristmikuni. Palun öelge, millal on plaanis teostada teeparandustööd lõigul Viljandi mnt ja Valdeku tänava ristist kuni Viljandi mnt Tallinna piirini?

Vastab Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel: Viljandi maantee taastusremonttööd jäid käesoleva aasta teede kapitaalremondi ja rekonstrueerimise objektilisest nimekirjast välja eelarveliste vahendite piiratuse tõttu.
Arvestades teelõigu halba seisukorda, oleme alustanud Viljandi mnt taastusremondi ettevalmistustöödega ning oleme tellinud freesimisjoonised, mis võimaldavad rahaliste võimaluste ilmnemisel operatiivselt taastusremonttöid korraldada.
Kuni Viljandi mnt uue ülekatte paigaldamiseni teostame võimaluste piires hooldusremonttöid.

***

Küsib Peeter Müürsepp:
Ma ei ela Tallinnas, kuid olen represseeritud kodanik. Kas mulle kehtib ka pealinnas ühistranspordiga sõites soodustus nagu Tallinna elanikele?
Vastab abilinnapea Jaanus Mutli: Jah, kehtib küll.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.