"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
HEAKORRAKUU: Osale suurel koristuspäeval! (0)
14. aprill 2008

20. aprillist 18. maini kestev iga-aastane heakorrakuu on seekord pühendatud ebaseaduslike prügimägede likvideerimisele. 3. mail on suur koristuspäev, millel osalemiseks on registreerunud juba üle 1000 vabatahtliku tallinlase.

20. aprillist 18. maini kestev iga-aastane heakorrakuu on seekord pühendatud ebaseaduslike prügimägede likvideerimisele. 3. mail on suur koristuspäev, millel osalemiseks on registreerunud juba üle 1000 vabatahtliku tallinlase.
Kuni 3. maini teeb linn koostööd kodanikeühendus Teeme Ära meeskonnaga. Kõigepealt tehakse eelkoristustööd, mille käigus likvideerib ühendus vabatahtlike abiga haljasaladelt prügi, mis vajab äraveoks suurt tehnikat. 3. mail aga toimub suur üleriigiline koristuspäev, kuhu on Tallinnast registreerunud juba üle tuhande vabatahtliku.
Teeme Ära eestvedaja Rainer Nõlvak kutsub kõiki elanikke ühenduse kodulehel www.teeme2008.ee registreeruma, et nii eelkoristustöödel kui ka koristuspäeval vabatahtlikuna osaleda. “Ideaalne oleks muidugi, kui kõik elanikud kaasa lööks, sest prügimägede kaotamine on kasvatuslik üritus. Soovime, et need, kes on käinud meiega koristamas, prügi metsa alla enam ei loobi,” rääkis Nõlvak.
Heakorrakuu teine pool, alates 5. maist, pöörab tähelepanu sellele, kuidas oma elukeskkonda kaunimaks muuta. Selle käigus jagab linn koostööpartneritega haljastuse kohta käivat infot ja näpunäiteid.
Heakorrakuu kampaania lõpetab lillekompositsioonide kujunduskonkurss 18. mail.
Lisaks suurkoristusele saavad linnaelanikud kaasa lüüa linnaosade poolt korraldatavatel talgutel, mille kohta saab infot leheküljelt www.tallinn.ee/heakord.
Heakorrakuu organiseerimisega tegelev Tallinna Keskkonnaameti projektijuht Meeli Laane rõhutab linnaelanike endi suurt rolli meeldiva elukeskkonna loomisel. “Heakorrakuu kampaania iga-aastane eesmärk on tuletada linnakodanikule meelde, et puhas ja hoolitsetud elukeskkond on väärtus, mis on meie endi kätes. Selline kaunis sõnum,” rääkis Laane. Tema sõnum kodulinna korras hoidmiseks on lihtne: “Ära viska prügi maha ega metsa alla, pigem korja prügi üles, kui seda näed, ja viska see prügikasti!”
Heakorrakuud korraldab Tallinna Keskkonnaamet koostöös linnaosade valitsustega, Tallinna Kommunaalameti, Tallinna Transpordiameti ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametiga. Heakorrakuu talgutel aitavad järjest rohkem tööjõuga kaasa mitmed organisatsioonid ja asutused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.