"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kõrghoonete teemaplaneering volikogus (0)
14. aprill 2008

Tallinn määratleb lähiajal linnas nn kõrghoonete piirkonnad ning kohad rohkem kui 45meetristele hoonetele.
Linnavalitsus esitas linnavolikogule vastuvõtmiseks teemaplaneeringu “Kõrghoonete paiknemine Tallinnas”, millega määratakse kindlaks alad, kuhu sobivad kõrgemad kui 45meetrised hooned.
“Planeeringu eesmärgiks on säilitada kindlasti ajaloolise vanalinna domineerimine linnasiluetis,” lausus abilinnapea Taavi Aas. “Esmakordselt fikseeritakse ka Tallinna erinevatest asumitest vanalinnale suunatud vaatekoridoride ja -sektorite paiknemine. Kõrghoonete rajamisega ei tohi oluliselt suureneda tänavate liiklus- ja parkimiskoormus ning väheneda haljas- ja rohealade pind.”
11 perspektiivset kõrghoonete piirkonda arvestavad paiknemisel tänapäevase urbanistika reegleid, moodustades madalhoonestusega alade keskel linnastruktuuris orienteeruda aitavaid maamärke.
Pärast vastuvõtmist korraldab Tallinna Linnaplaneerimise Amet planeeringu avaliku väljapaneku.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.