"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Uudised 100 aasta tagant (0)
14. aprill 2008

Estonia teatri projekt sündis 1500 rubla eest

Estonia teatri projekt sündis 1500 rubla eest
Kui tänapäeval alles arutatakse uue raehoone ja ooperiteatri rajamise üle, siis 100 aastat tagasi alustatud tulised läbirääkimised Estonia teatrihoone rajamiseks on tänaseks juba ammu vilja kandnud.
“Tallinna Eesti teatri ehitamise asi tuli eilasel “Estonia” peakoosolekul otsustamise alla. Nagu teada, valiti mineval sügisel ehitamise plaani muretsemise ja rahalise osa korraldamise jaoks kommisjon. Kommisjoni töö tuli nüüd eila seltsi peakoosolekul arutamise ja otsustamise alla, esiteks: plaani projekt siis rahaline asi. Plaani projekt võeti ühel healel vastu. Sellest otsuset paistab jällegi välja, et rahva seas suuremate seltskondliste tarvituste jaoks sündsamaid ruumisi hädasti tarvis tuntakse olevat. Nii mõnegi sealolija näost paistis tõeline rõem välja, kui kommisjoni esimees plaanitava maja üksikute ruumide kohta ligemat seletust andis.
Ettevõtte varandusline asi sünnitas juba pikemat läbirääkimist. Mõned liikmed ei tahtnud ega tahtnud esialgu sellest aru saada, kudas võida “Estonia” selts oma õigusi linna poolt annetatud krundi asjus ära anda? Ja nimelt ühe rahalise osaühisuse kätte. Viimane eksploateerida „omakasu“ pärast, kunsti katte all tervet ettevõtet koledal kombel. Rahameeste omakasu püüdmine olla ju tuntud asi, olgugi need 25 rubl, osatähtede omanikud. Kommisjoni ettepanek plaani võistluse peale 1500 r. anda, ühel healel vastu,“ kirjutas Päewaleht 100 aasta eest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.