"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
10% õpilastest ülekaalulised (0)
21. aprill 2008

Südamenädala raames eelmisel nädalal said põhikooli keskastme õpilased üritusel “Terve klass” Tallinna Noortekohvikus (Pärnu mnt 9) mõõta nii oma rasvavoldi paksust kui ka vererõhku.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul näitavad uuringud südame- ja veresoonkonna haiguste ohutegurite kasvu kooliõpilaste hulgas.
“Eesti Haigekassa aruandest ilmneb, et Tallinna õpilastest on 10% ülekaalulisi ja 3% kõrgenenud vererõhuga, seetõttu tuleb senisest enam lastele tervislikust eluviisist rääkida,” ütles Martinson.
Noortekohvikus saab maitsta taimeteed, teha terviseteste, sh mõõta vererõhku, rasvavoldi paksust, vöö ümbermõõtu jm ning vajadusel saada asjatundlikku nõu eluviisi muutmiseks.
Noortele pidasid loenguid ka MTÜ Alkoholivaba Eesti esindajad, tipptasemel noorsportlased, Nõmme Noortemaja ja SA Tallinna Koolitervishoid töötajad olid õpilastele ette valmistanud 1,5 tundi kestva kava, mille käigus toimus diskussioon “Tasakaal eluviisides ja valikutes”, viktoriin taimede tundmises, test looduse tervisest, kehalise vormi testimine ning tervisenõustamine.
Ürituse korraldasid Tallinna Haridusamet ja SA Tallinna Koolitervishoid Tallinna koolide 6.–8. klasside õpilastele, et teavitada südame- ja veresoonkonna haiguste peamistest riski- ja kaitsefaktoritest. Teavet kohviku muude ürituste kohta saab aadressilt: www.ave.ee/kohvik

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.