"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
2,1 miljonit laulu- ja tantsupeo ­ettevalmistuseks (0)
21. aprill 2008

Linnavalitsus kiitis heaks laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide riikliku tegevustoetuse kasutamise lepingu, mille kohaselt annab Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus Tallinnale 2,1 miljonit krooni laulu- ja tantsupeol osalevate kollektiivide juhendajate töötasu ja muude kollektiivi tegevuseks vajalike kulude katmiseks.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et laulu- ja tantsupidu ei ole pelgalt tantsuetendus, kontsert või rongkäik. “See tähendab töörohket ettevalmistusperioodi nii lauljatele-tantsijatele, juhendajatele kui ka korraldajatele. Laulu- ja tantsupeo näol on tegemist väga suure ja pika protsessiga, mis kujundab kümnete tuhandete osalejate elu ja tegemisi järgmised peaaegu poolteist aastat,” lausus Jäppinen.
Ka Tallinn toetab oma eelarvest juba teist aastat tegevustoetuse näol kõiki Tallinna kollektiive, kes osalevad tantsu- ja laulupeol, sealhulgas ka orkestreid. Pealinnana ja peoliste võõrustajana on Tallinn iga kord toetanud ka omalt poolt kõiki laulu- ja tantsupidulisi üle Eesti – majutades osalejaid ja tagades neile tasuta ühistranspordisõidu.”
2.–5. juulini 2009 toimuvale XXV üldlaulu- ja tantsupeole on registreerunud rekordarv osalejaid – 2011 kollektiivi ja 48 249 osalejat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.