"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Eakate turvanupu süsteem laieneb (0)
21. aprill 2008

Esimesed turvanupusüsteemiga liitujad olid Mustamäe ja Lasnamäe linnaosa, nüüd on teenusega kaasa haaratud ka Põhja-Tallinn ja Nõmme ning tänavu peaksid süsteemi lülituma ka teiste linnaosade eakad.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul väärib mullu suvel käivitatud sotsiaalvalveteenus kui lisavõimalus koduhooldusel olevate eakate abistamiseks kindlasti edasiarendamist.
“Praeguseks on kliente Tallinnas juba sadakond, millele juba lähiajal on lisa oodata,” lausus Martinson.
Väljakutse, mille tegemiseks piisab vaid nupulevajutusest, annab eakale inimesele kindlustunde ning garanteerib kiire ja asjatundliku abi eaka kodus sõltumata kellaajast. Öisel ajal, nädalavahetustel ja pühade ajal tehtud väljakutsed saavad Häirekeskuse abil edastatud Tallinna Hoolekande Keskuse sotsiaalvalvebrigaadile.
Väljakutsed on peamiselt olnud seotud kukkumistega ning kodus tekkinud probleemidega, mille puhul on tihti kaasatud kiirabi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.