"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Esimesel 200 pensionäril maamaksu hüvitis käes (0)
21. aprill 2008

Eelmise nädala seisuga oli juba esimesele 223 pensionärile laekunud kokku üle poole miljoni krooni toetust.

Eelmise nädala seisuga oli juba esimesele 223 pensionärile laekunud kokku üle poole miljoni krooni toetust.
Täpselt oli eelmise nädala lõpu seisuga välja makstud 576 472 krooni maamaksu tõusu hüvitist. Keskmine makstud summa oli 2585 krooni.
Maamaksu hüvitamise avaldusi on vastu võetud aga juba ligi kaks tuhat.
Ka Nõmmel elav pensionär Mare Peil on üks nendest, kellele on hüvitis juba pangaarvele laekunud. Esimese maamaksu osamakse maksis ta küll juba ära.
“Hüvitise abil maksan ma kohe ka teise maamaksu osa ära,” selgitab Peil, kes ei taha maamaksu tasumisega mingil juhul venitada.
Nõmmekat Peili hämmastab, miks maamaksust selline probleem on tehtud. “Ma lausa imestan, et probleem on üldse tõstatatud. Võib-olla pensionärid lihtsalt ei saa aru. Mul on tunne, et inimesi tahetakse kellegi poolt meelega lollitada,” sõnab Peil.
Ka Kodu tänaval elav Väino Põldes taotles hüvitist. “Pensionäridel pole põhjust pahandada, sest me ikkagi saame toetust,” tõdeb Põldes.
Tema usub, et raha kasutatakse ikkagi linna huvides. “Tehakse teid korda, rajatakse haljastust,” lisab Põldes. “Kellelegi ei meeldi maksud, kuid kust see raha tuleb, millega näiteks ka kanalisatsiooni ehitatakse,” küsib Põldes.
Härra Põldesel on ka paar ideed, kuidas maamaksu rakendada.
“Mina teeksin veel nii, et määraksin suurtele ärihoonetele ja pankadele veel suurema maamaksu kui praegu,” ütleb Põldes. “Ka nendele inimestele, kellel on mitu krunti, ja nendele, kes kasutavad maad tulu saamiseks.”
Mullu maksti maamaksu hüvitist 346 toetuse taotlejale kokku 155 057 krooni.
Tallinna Maa-ameti 2008. aasta eelarves on maamaksu tõusu hüvitamiseks ette nähtud 1,75 miljonit krooni.
700kroonine maksuvabastus on määratud juba 4649 pensionärile summas 3 miljonit 249 669 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.