"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kasiinod ööseks kinni? (0)
21. aprill 2008

Linn kaalub võimalust hasartmängukohtade lahtiolekuaegasid piirata. Samuti on linnajuhid seisukohal, et uue kasiino avamisel peaksid ettevõtjad olema valmis vastukaaluks kaks sulgema.

· Rohkem kui pooled Eesti hasartmängukohad asuvad Tallinnas, kus neid on 90.
· Kui 2004. aastal oli Tallinnas ligikaudu 9000 hasartmängusõltlast, siis 2006. aastal oli neid juba 12 000.

Linn kaalub võimalust hasartmängukohtade lahtiolekuaegasid piirata. Samuti on linnajuhid seisukohal, et uue kasiino avamisel peaksid ettevõtjad olema valmis vastukaaluks kaks sulgema.

“Ükski omavalitsus Eestis pole siiani julgenud kasiinode lahtiolekuaegasid piirata, aga kui see aitaks kaasa sõltlaste arvu vähendamisele, tuleks seda võimalust kindlasti arutada,” ütles abilinnapea Jaanus Mutli.
Kasiinode lahtiolekuajad on piiratud paljudes maailma linnades, kuid Tallinnas on enamik hasartmängukohti avatud 24 tundi ööpäevas.
Mutli sõnul on linn juba pöördunud nii Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu (EHKL) kui ka Eesti Hasartmängusõltlaste Ühingu poole selgitamaks, millised kellaajalised piirangud oleksid nende arvates põhjendatud.
“Piirangud peaksid kehtestamisel laienema kõikidele ühte moodi, nagu oli alkoholiga,” märkis abilinnapea.
Eesti Hasartmängusõltlaste Ühingu juhatuse liige Leonhard Puksa oleks kahe käega piirangute poolt. “See oleks kindlasti tõhus abi kõikidele hasartmängusõltlastele, kes veedavad kasiinodes mõnikord lausa mitu ööpäeva järjest,” ütles ka ise aastaid mängusõltuvuses sipelnud mees.
Puksa sõnul tuleks hasartmängukohad kindlasti kaotada kortermajadest, samuti kohustaks ta kasiinosid kleepima iga mänguaparaadi juurde sildi hoiatusega, et hasartmäng võib tekitada sõltuvust.
“Sildi juures võiks olla ka nõustamistelefoni number, kuhu mängur saaks vajadusel helistada,” märkis Puksa.
Tema sõnul ei räägita Eestis hasartmängu ohtudest piisavalt. “Kohati tundub, et teavitamine üldse puudub.”
Kui 2004. aastal oli patoloogilisi mängijaid Tallinnas ligikaudu 9000, siis 2006. aastal oli neid juba 12 000.
Mõningasi probleeme mängimisega esines 2004. aastal umbes 13 000 ja 2006. aastal 16 000 tallinlasel. Tänaseks on need arvud Puksa kinnitusel veelgi kasvanud.
Kuigi hasartmänguseadus ei anna omavalitsusele palju võimalusi kasiinode arvu vähendada, on Tallinn sulgenud juba kaks kasiinot. Üks neist asus lasteasutuse läheduses ja teise sulgemise vajalikkust tõestas lähielanike seas tehtud küsitlus.
“Kui ettevõtja tahab avada uue kasiino, peab ta selle nimel olema valmis kaks tükki kinni panema,” ütles Jaanus Mutli. “Mängukohtade arv peab lõpuks hakkama kahanema. Loodetavasti saavad hasartmängude korraldajad aru, et mõistlikum on linnaga koostööd teha kui kohtu vahet käia,” lisas ta.
Tallinnas on jaanuari seisuga 90 mängukohta, mis abilinnapea sõnul on väga suur arv, kui arvestada, et terve Eesti peale on neid 169.
2006. aastal keelati linnas kasiinode välisvalgustuses vilkuvad tuled, mis püüdsid liigset tähelepanu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.