"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Linnakodanik küsib: (0)
21. aprill 2008

Miks Viru keskuse bussiterminalis viibides tundub, et seal on õhk heitgaasidest paks?
Vastab Taavi Toomsalu, Tallinna Transpordiameti juhtivspetsialist.
Bussiterminalis on võimas ventilatsioonisüsteem, mille eest kannab hoolt Viru keskus.
See tõmbab busside kohalt õhku ära ja puhub ooteplatvormidele värsket õhku juurde ning tänu ülerõhule ei satu heitgaasid kunagi ootesaali. Kui on bussiliiklus tihedam, lülitavad andurid ventilatsiooni täisvõimsuse peale, hõredama liikluse korral töötab ventilatsioon umbes 80% ulatuses.

Sirbi bussipeatus (troll nr 9 ja buss nr 32) on väga lagunenud – millal see korda tehakse?
Vastab abilinnapea Jaanus Mutli.

Käesoleval aastal suvisel teetööde perioodil remonditakse kapitaalselt Kopli tänav. Nimetatud tööde käigus ehitatakse välja ka mõlemal liiklussuunal paiknevad Sirbi ühistranspordipeatused.

Kas politsei peab koeraomanikku kohe korrale kutsuma, kui ta näeb näiteks ühe majaomaniku ründevalmis rotveilerit tänaval ringi jooksmas?

Vastab Julia Garanža, Põhja Politseiprefektuuri pressiesindaja

Saades info õigusrikkumise kohta, on politseil õigus reageerida. Olenevalt olukorra tõsidusest võib politsei kohe saata patrulli või edastada info kohalikule konstaablile. Kui tegemist on näiteks eramaja hoovis oleva koeraga, kes on sealt välja pääsenud, siis kõige kiiremaks lahenduseks on sageli telefonikõne lemmiklooma omanikule. Kindlasti peab helistaja oskama anda politseile aadressi, vastasel juhul on raske hädasolijat aidata. Samuti võib helistada munitsipaalpolitseile 14410.
Kui loom on inimest juba rünnanud, siis tuleb politseiga kohe ühendust võtta .

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.