"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Maks koera ja jalgratta eest (0)
21. aprill 2008

Tallinna 1927./28. aasta eel­arves olid maksutuludena märgitud loomapidamine ja enamik sõidukeid. Volikogu otsuse kohaselt tuli sõiduautode ja mootorrataste omanikel 1. maiks tasuda linnakassasse 1000 marka mootori iga hobujõu pealt. Samaks kuupäevaks pidid veoautode omanikud tasuma 750 marka hobujõu kohta. Oma osa said ka rohelise sõiduvahendi omanikud – jalgratta omanik pidi iga ratta eest välja käima 200 marka aastas ja linn ootas summat 15. maiks.
Isiklike hobuste omanikud, kes neid raha teenimiseks ei kasutanud, võisid maksta linnale kaks korda aastas, kokku 5000 marka. Peale looma enda käisid maksusumma sisse ka rakmed. 1. märtsiks aga pidid iga looma eest 1000 marga võrra kukrut kergendama koeraomanikud. Eelarvesse oli lisatud märkus, et hoovi valvavad ketikoerad ei käi maksu alla.

Pealinn tänab linnaelanik Elle Jõgi, kes lehele põneva eelarve kinkis.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.