"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Nelja-­aastane garantii taastatud kõnniteedele (0)
21. aprill 2008

Tallinn muudab kaevetööde eeskirja, et kohustada kaevajaid korralikumalt taastama teetööde käigus lõhutud kõnniteid ja haljastust.
“Senise praktika kohaselt ei taastata teekatet pärast kaevetöid alati piisava kvaliteediga,” ütles abilinnapea Deniss Boroditš. “Samas on linn tee omanikuna kohustatud oma varaga heaperemehelikult ümber käima.”
Kui senise eeskirja kohaselt taastati piki kõnniteed tehtavate kaevetööde korral täies laiuses kuni 2,5 m laiused kõnniteed, siis uus redaktsioon näeb ette kõigi kõnniteede taastamise täies ulatuses.
Kui kehtiv eeskiri nõuab taastamist kaevekohast kuni äärekivini, siis uue redaktsiooni kohaselt taastatakse alla viie aasta vanused katted kuni 6,5 m laiustel teedel täies laiuses ning üle 6,5 m laiused teed ühel sõidusuunal tehtavate kaevamiste korral poole sõidutee laiuses. Mõlemal sõidusuunal tehtavate kaevamiste korral taastatakse teekate täies laiuses.
Piki sõiduteed tehtavate kaevetööde korral taastatakse uue redaktsiooni kohaselt asfaltkatted kogu sõiduraja laiuselt.
Eriti oluline on Boroditši sõnul muudatus, mis näeb ette, et kaevaja peab andma taastamistööle nelja-aastase garantii. Haljastuse säilitamisega seotud täiendavad nõuded on tingitud vajadusest tagada väärtuslike puittaimede ja nende koosluse säilimine nii kaevetööde ajal kui ka pärast tööde teostamist.
Kehtiva eeskirja muutmise eelnõu koostamisel võttis kommunaalamet aluseks 2007. a novembris Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu korraldatud kaevetööde seminaril esitatud märkused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.