"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Purskkaevud pakuvad ­silmailu 1. maist (0)
21. aprill 2008

Kõik Tallinna purskkaevud peaksid töötama hiljemalt 1. maiks, kuigi mitmed neist, näiteks Harju tänava haljasalal, Kadrioru noortepargis jne, on juba täna töökorda seatud.
Samas lisandub tänavu linna ka uusi purskkaeve.
“15. maiks saavad valmis veel kaks veesilma Tallinnas Nõmmel asuvas Ravila pargis ning purskkaevud Falgi ja Kanutiaia pargis,” lubab abilinnapea Denis Boroditš. “Lisaks mais valmivatele purskkaevudele on plaanis Kadrioru pargi Kirdetiigi ümbruse kujundamine Jaapani aiaks ning sinna kose rajamine.”
Lisaks alustab Tallinn veel ühe uue purskkaevu ehitamist. Kino Sõprus ette tekib uus purskkaev, Tallinna Kommunaalamet on välja kuulutanud konkursi sinna purskkaevu projekteerimiseks.
Sõpruse kino esise purskkaevu kavandamise lähtealuseks on kinohoone projekteerinud arhitekti Peeter Tarvase idee kujundada kino ette purskkaevuga skväär. Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on aeg tookordsed teostamata jäänud plaanid ellu viia.
“Linnakujundusega tegelevate spetsialistide sõnul muudab purskkaev linnamiljöö hubasemaks ja Müürivahe ning Vana-Posti tänavate vahelisele platsile moodustub vaba aja veetmise koht.”
Tänavu on vee- ja valgusmänge pakkumas purskkaevud Kadrioru Luigetiigil, Kadrioru lilleaias, Kadrioru kivisilla kolmnurgas, Apollo platsil, Politseiaia pargis, kino Kosmose ees, Kopli pargis, G. Otsa nim muusikakooli ees, Metskitse kaskaadil Nunne tänaval, “Naine vaagnaga” Tornide väljakul, Parditiigi purskkaev Mustamäel, Toompargis Snelli tiigi purskkaev ning Õismäe tiigi purskkaev, “Poiss kalaga” Viru tänaval.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.