"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Uudised 100 aasta tagant: Toiduainete läbikatsumine (0)
21. aprill 2008

Nii nagu tänapäeva suurpoodides, tuli saja aasta eest turgudel ette, et kalli raha eest ebakvaliteetset kaupa müüdi. Mädanenud puuvilju käis ära korjamas suisa politsei.

Nii nagu tänapäeva suurpoodides, tuli saja aasta eest turgudel ette, et kalli raha eest ebakvaliteetset kaupa müüdi. Mädanenud puuvilju käis ära korjamas suisa politsei.
“Linna keemiker on veebruarikuu jooksul 76 piima ja 6 võiproovi läbi katsunud. Piima hulgas olivad kõigest 46 proovi tarvitamisele sündsad; aga 30 proovi kõlbmata. Ühiseks veaks oli, et neis liiga vähe rasva leidus, alla 2,9%. Seesama viga on tihti ka nõndanimetatud lastepiimal, mida mullu oktobrikuust algades kallima hinna eest (toobi hind 12 kop,; 9 ja 10 kop. asemel) müügile tuuakse, kinnitades, et ta iseäranis rammus ja hea olevat. Tungivalt soovitama peab, et Tallinna hinnalist piima teiste piimatalituste käest võetaks, kui senini sündinud. – Võiproovide hulgas oli 1 ainus hea, teised kõik sisaldavad rohkem vett, kui õigus – ühel oli 7 ja poole naela või sees 6 ja pool naela vett. Siiski küsis müüja oma 38 kop. või naelalt. Muidugi anti ta kohtu alla. Protokolli tegemisel selgus, et müüja päris elukoht Tartu ligidal on, aga ta peab sündsamaks oma kaupa Tallinnas Turule tuua.
Mineva aasta lõpul tuli veel 4 samasugust lugu avalikuks. Nähtavasti on või võltsijatega tegemist, kes oma äri Tartus ajada ei saa, sest mullu talvest peale maksab seal vali määrus piimaseaduste müügi kohta, mis kestva, agara ja valju ülevaatuse võimalikuks teeb.
Peale selle on politsei 3 korvitäit mädanenud õunu, pirnisi ja apelsinisi müüjatelt ära võtnud. Väike rannaväravas täiturul paistab halbu puuviljasid sagedasti müüdavat.” kirjutas Päewaleht.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.