"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
HEAKORRAKUU KÄIB TÄIE HOOGA: Sõstramäe prügimägi on likvideeritud (0)
28. aprill 2008

20. aprillil toimusid koristustalgud Lasnamäel Sõstramäe tänaval, veeti ära 208 m³ olmeprügi, 90 m³ puitu, 22 m³ eterniiti, 120 m³ vanu rehve ja pool tonni ohtlikke jäätmeid.

20. aprillil toimusid koristustalgud Lasnamäel Sõstramäe tänaval, veeti ära 208 m³ olmeprügi, 90 m³ puitu, 22 m³ eterniiti, 120 m³ vanu rehve ja pool tonni ohtlikke jäätmeid.
Omavolilise prügimäe likvideerimisega Sõstramäel anti avalöök Tallinna kevadisele heakorrakuule. Väljas olid rasketehnika ja veokid vanade rehvide ning muu prahi kogumiseks. Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul osalesid Sõstramäe tänava koristustöödel linnaametnikud nii Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist, Tallinna Keskkonnaametist kui ka Lasnamäe, Pirita ja Mustamäe linnaosadest.
“Praeguseks on isetegevuslik prügila Sõstramäe tänaval likvideeritud ja kuritegelike lagastajate tõkestamiseks suletakse Sõstramäe tänava sissesõit täna betoonblokkidega,” ütles Boroditš.
Munitsipaalpolitsei juhi Kaimo Järviku sõnul saadi Sõstramäe prügiplatsi uurimisel jälile neljale salaprügistajale. Järviku sõnul ähvardab sellist firmat kuni 20 000, eraisikut aga 6000 krooni suurune trahv.
Eeloleval nädalal jätkatakse Tallinna puhastamist rasketehnika ja vabatahtlike kaasabil.
Kristiine kevadtalgud on neljapäeval, 24. aprillil Tedre tänaval. Pirita linnaosa ja Lasnamäe teevad eeloleval reedel, 25. aprillil ühised heakorratalgud Maarjamäe klindil. Haabersti talgud on 25. aprillil Kakumäe rannas ja samal päeval toimuvad ka Põhja-Tallinna talgud Stroomi rannas.
Laupäeval, 26. aprillil on Kesklinna LOV talgud Aegna saarel.
1. mail toimub Nõmme ja Mustamäe traditsiooniline ühisüritus “Kodupaik turvaliseks”.
“Teeme ära 2008” kampaaniapäeval, 3. mail koristatakse jäätmeid peamiselt vabatahtlike tööjõudu kasutades ja samal päeval peetakse ka Kotka tänava staadionil kevadlaata.
Reedel, 9. mail on kavas koristustalgud Lasnamäel Nehatu pargis.
Heakorrakuu teisel poolel, alates 5. maist jagatakse haljastamisalast infot ja nõuandeid linnaelanikele. Kavas on korraldada “Suvelillepäev”, mille eesmärgiks on jagada teadmisi rohelusest meie ümber.
Heakorrakuu infot kajastatakse linnaosalehtedes, heakorrakuu koduleheküljel www.tallinn.ee/heakord, teavet saab ka linna abitelefonil 1345.

* Tallinnas on nii linnamaal kui ka reformimata riigimaal kaardistatud üle 1500 tonni prügi.
* Kommunaalametil on käsil lisaks olemasolevatele uute prügikastide paigaldamine, 15. maiks peab neid avalikes kohtades olema 300 ringis. Mai lõpuks lisandub neile veel 200 pinki.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.