"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
HEAKORRAKUU KÄIB TÄIE HOOGA: Suured tänavad on auguvabad 15. maiks (0)
28. aprill 2008

Linnavalitsus on soojenevaid ilmu kasutades parandanud juba 15000 ruutmeetrit lagunevaid teid.

Linnavalitsus on soojenevaid ilmu kasutades parandanud juba 15000 ruutmeetrit lagunevaid teid.

Kolmapäevasel linnavalitsuse istungil andis kommunaalamet ülevaate teede remontimise seisust. Aasta algusest kuni aprillikuuni on amet teinud ööpäevaringselt talviseid teehooldustöid ligikaudu 8500 ruutmeetril. Temperatuuril alla +5oC täitsid töömehed auke peamiselt kuuma mustseguga. Lisaks remonditi 3500 ruutmeetrit teepeenarde auke, likvideeriti veeuputusi, remonditi kaeve, korrastati vanalinna sillutisi ja paigaldati äärekive.
Tallinna abilinnapea Deniss Boroditši8 sõnul on möödunud talv teedele eriti halvasti mõjunud. “Lume puudumine, niiskus ning pidev null kraadi lähedane temperatuur lagundasid intensiivselt teekatteid ja -konstruktsioone,” rääkis Boroditš. “Sõidetavuse tagamiseks on peateedel sel aastal tehtud talviseid hooldustöid juba ligikaudu 20 miljoni krooni eest.”
Aprilli esimesest nädalast remondib kommunaalamet teid suviste asfaltbetoonsegudega. Ameti tellitud töölised freesivad ja asfalteerivad suuremaid lagunemisi ja ebatasaseid teelõike ning täidavad immutamisega väiksemaid auke ning pragusid. Kuna öised temperatuurid ei võimalda segudega ööpäevaringselt töötada, on suurem osa parandamisest sätitud päevasele ajale. Koos transpordiametiga püütakse leida võimalusi, kuidas liiklust mitte häirida, võimaluse korral välditakse tipptundidel töötamist.

Asfalteeritud on juba palju
Aprilli seisuga on freesitud ja asfalteeritud ligi 15 000 ruutmeetrit teekatet näiteks Paldiski maanteel, Õismäe teel, Peterburi teel, Kose teel, Võidujooksu tänaval, Kärberi tänaval, M. Härma tänaval, Tammsaare teel, Pärnu maanteel, Hooldekodu teel, Kalmistu teel, Tähetorni tänaval, Ranna teel, Paljassaare teel ja Raudtee tänaval. Lisaks on korda tehtud hulk väiksemaid objekte.
Eelmisel nädalal freesis ja asfalteeris linna teid neli töörühma, pragusid immutas kolm gruppi. Üks brigaad töötas vanalinnas ning kaks mehhanismi parandas teepeenraid ja kruusateid.
Lisaks jätkub igapäevane kõnni- ja kergliiklusteede remont, vanalinna kiviparketi parandamine, teepeenarde ja kruusateede korrastamise planeerimine ning imbkaevude puhastamine. Kommunaalamet on valmis likvideerima ka liigset sademevett.
Tallinna Teede AS on kaardistanud remonti vajavaid Tallinna tänavaid ning selle alusel tehtavate töödega loodab kommunaalamet 15. maiks magistraaltänavatel löökaukudest lahti saada. Teede korrashoiu eest vastutav hooldusosakonna juhataja Tarmo Sule kinnitusel püsitakse parandustöödega graafikus. “Loomulikult saame viieteistkümnendaks valmis,” lausus Sulg. “Siht on silme ees ja töö on ette teada. Öised külmad ilmad teevad remondi küll raskemaks, kuid see-eest teeme päeval rohkem tööd.”
Kõrvuti kevadise remondikava täitmisega koostatakse linna 2008. aasta tänavate remondikava, mis valmib 1. maiks ning mille teostamist jätkatakse vastavalt tööde järjekorrale ja eelarve võimalustele.

Uue kuue saab suur hulk tänavaid
* Kokku vajab freesimist ja asfalteerimist 160 Tallinna tänavat, lisatöid tehakse 55 tänaval.
* Praeguseks on asfaldiremonti tehtud 38 tänaval ja lõpetatud on kõik lisatööd.
* Kõige rohkem on kavas parandada kesklinna teid, koos lisatöödega saab uue ilme 63 kesklinna tänavat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.