"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Invatakso saab 10aastaseks (0)
28. aprill 2008

Tallinna invatakso tähistab oma esimest juubelit 15. mail Tallinna puuetega inimeste tegevuskeskuses (Endla 59).
“See sotsiaalteenus on eluliselt vajalik ja abiks paljudele Tallinna liikumis-, nägemis- ja liitpuudega inimestele,” ütles Tallinna Puuetega Inimeste Koja projektijuht Tiia Kiik.
Hetkel kasutab invatakso teenust 690 inimest, neist ratastoolikasutajaid on ligikaudu 200. Töötavaid inimesi viiakse 2005. aastast tööle ratastoolibussiga, praegu kasutab seda teenust regulaarselt 10 klienti.
Invatakso probleemideks on praegu üle 65aastaste puuetega inimeste arvu suurenemine ja pidev transpordivajadus avalike teenuste kättesaamiseks, näiteks haiglasse, arsti juurde, apteeki, panka ja mujale minekuks.
Invataksot rahastab Tallinna linn. Kui 1998. aastal eraldas linn teenuse tarvis 116 000 krooni, siis tänaseks on see summa kasvanud juba 5,65 miljoni kroonini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.