"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Lasnamäele hakkab sõitma tramm (0)
28. aprill 2008

Linnal on plaanis rajada uus trammiliin, mis hakkab sõitma Lasnamäe ja kesklinna vahet marsruudil Laagna tee–Gonsiori tänav–Estonia puiestee.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul soovib linn uue trammiliini näol oma suurima linnaosa elanikele pakkuda täiendavat ühistranspordivõimalust.
Tallinna Tehnikaülikooli teedeinstituut töötas välja Lasnamäe trammiliini rajamise lihtsustatud variandi pärast seda, kui selgus, et riik ei toeta projekti “Tallinna tramm“.
Nn säästuvariant Lasnamäe-suunalise trammiliini rajamiseks läheb käiku juhul, kui projekti “Tallinna tramm” ei toetata ka Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.
Tehnikaülikooli teedeinstituut analüüsis töö käigus kolme erinevat trassivarianti lõigul Laagna tee–Seli. Parimaks osutus variant Laagna tee–Gonsiori tn–Estonia pst, kuna see pakub häid ümberistumisvõimalusi nii teistele trammidele, trollidele kui ka bussidele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.