"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Nädala okas-rosin-pähkel (0)
28. aprill 2008

NÄDALA OKAS:
MAAILMA JÄRSIM MAJANDUSLANGUS!

Eesti Panga riskistsenaariumid ennustavad aasta lõpuks nüüd juba koguni negatiivset majanduskasvu, mis tähendaks suurenevat tööpuudust ja paljude ettevõtete kokkutõmbumist. Võrreldes 2006. aastaga, mil majanduskasv oli 11,2% ja koht 181 riigi seas 12., on Eesti majanduse pidurdumine olnud üks maailma järsemaid. Järsult on vähenenud ka tarbimine ning suurenenud laenuvõlglaste arv.

NÄDALA ROSIN:
UUS LASTEAED PIRITAL
Eelmisel nädalal sai nurgakivi uus lasteaed Pirital Padriku tee 10. Lasteaeda tuleb 120 kohta, mis leevendab jällegi raasukese võrra kõigi noorte lapsevanemate põhimuret – lasteaiakohtade nappust.

NÄDALA PÄHKEL:
ALKOHOL KUI ESMATARBEKAUP?

Konjunktuuriinstituudi uuringust selgus, et enamikul Eesti elanikel kulub kodust alkoholi müüva poeni jõudmiseks kuni kümme minutit.
Seega on alkohol ilmselt kergemini kätte saadav kui toit? Samuti käsitleb Eesti alkoholipoliitika, mis lubab alkoholipoode igale tänavanurgale, alkoholi järelikult kui hädavajalikku esmatarbekaupa? Kelle huvides?

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.