"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Lapsed saab viia kuni neljaks tunniks õuehoidu (0)
05. mai 2008

Maikuust alates alustab OÜ Väikelaste Päevahoid Eestis esimesena õuehoiuga.
Asutuse juhataja Katre Kivilo sõnul tähendab õuehoid seda, et lapsed veedavad vastavalt vanemate soovile ja lapse arengule kas kaks või neli tundi järjest õues. Selline päevahoiu vorm on tema kinnitusel Skandinaaviamaades väga levinud alternatiiv tavapärasele päevahoiule.
Õuehoiu tarbeks on nende Juntsu-nimelise keskuse hoovis olemas majake, kus tehakse käelisi tegevusi ja kuhu saab vajadusel tuule ja vihma eest peitu minna. Õuehoiu lapsed mängivad, jooksevad, ronivad, loevad raamatuid ja teevad muid tegevusi sarnaselt toas viibijatele. Toiduks on kerge eine, mida laps saab käte vahelt süüa, näiteks puu- ja juurviljad.
Õuehoid alustab mai kolmandast nädalast ja esialgu kaks korda nädalas – teisipäeviti ja neljapäeviti kella 9–13. Huvilised saavad ühendust võtta telefonil 5344 2094.
OÜ Väikelaste Päevahoid alustas oma tegevust Tallinna Ettevõtlusameti stardiabi toel. Ka nende õueprojekt sai uute töökohtade loomiseks toetust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.