"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Selgus parima toitlustusega lasteaed (0)
05. mai 2008

Tallinna parima toitlustusega lasteaed on Tallinna Lasteaed Kikas ja sõbralikum koolisöökla on Gustav Adolfi Gümnaasiumis.
Lasteaedadesst jõudsid auhinnalistele kohtadele ehk esikolmikusse veel Tallinna Arbu Lasteaed (II koht) ja Tallinna Mutionu Lasteaed (III koht).
Sõbralikuma Koolisöökla konkursil pälvis teise koha Tallinna Reaalkool ja kolmandale auhinnalisele kohale platseerus Tallinna Rahumäe Põhikool.
Abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et konkurssides osalenute tagasiside on olnud väga positiivne, pidades konkursi korraldamist ülimalt motiveerivaks.
“Loodetavasti parendab konkurss üldist toidukultuuri ja aitab pikas perspektiivis kaasa meie koolilaste tervise paranemisele.”
Parima toitlustusega koolieelset lasteaeda selgitab Tallinna Haridusamet välja juba kolmandat aastat. Žürii jälgis, et toit oleks valmistatud värsketest ja töötlemata toiduainetest, samuti seda, kuidas toitu serveeritakse, kuidas on lastele õpetatud lauakombeid ning kas toidu jagamisel arvestatakse iga lapse soove ja vajadusi.
Koostöös Eesti Toiduravi Konsultantide Ühinguga analüüsiti osalejate kahe nädala menüü tehnoloogilisi kaarte.
Konkurssidel osales 17 lasteaeda ja 12 kooli. Lõppvooru valiti kuus lasteaeda, kelle hulgast ühele omistatakse 2008. aasta parima toitlustusega lasteasutuse tiitel. Koolide teise vooru pääses viis kooli, kellest valiti välja kolm parimat. Neist kaks esindavad Tallinna üle-eestilisel võistlusel.
Konkursid korraldas Tallinna Haridusamet ning toetasid AS Arkogren ja Metos AS, Tervise Catering.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.