"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Turistide arv kasvas veebruaris 18% (0)
05. mai 2008

Võrreldes mulluse veebruariga on selle aasta veebruaris Tallinna turismivaldkonnas näha märkimisväärset tõusu.
Veebruaris majutati Tallinnas 72 500 turisti (+18%), nendest välisturiste oli kokku 57 250 (+17%) ja siseturiste 15 250 (+25%).
Ööbimiste arv suurenes võrreldes eelmise aasta veebruariga 12%, olles kokku 126 100 ööd. Välisturistid veetsid Tallinnas 101 200 ööd (+11%) ning Eesti kodanikud 24 900 ööd (+14%).
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutlil on rõõm näha, et pealinn on nii välis- kui ka kodumaiste turistide jaoks populaarsemaks muutunud.
“Üllatav oli see, et kuigi varem oleme prognoosinud Soome turistide arvu vähenemist, külastas veebruaris pealinna 26 protsenti rohkem põhjanaabreid kui aasta tagasi,” lausus Mutli. “Stabiiliselt külastatakse meid Venemaalt, Lätist ja Saksamaalt. Linn investeerib pidevalt turismiturundusse ja linna infrastruktuuri, selleks et need numbrid veelgi kasvaksid,” lausus ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.