"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Maamaksuhüvitist on saanud üle viiesaja inimese (0)
12. mai 2008

Tallinna Maa-amet on maamaksu tõusu hüvitanud juba 565 isikule ning hüvitisteks on välja makstud üle 1 369 038 krooni.
Keskmine hüvitise suurus on seega 2423 krooni.
Maa-ametile on praeguseks laekunud 2969 maamaksu tõusu hüvitamise avaldust.
Kui avaldus vastab hüvitise saamise tingimustele, makstakse see välja 30 päeva jooksul arvates avalduse registreerimisest.
Hüvitamisele kuuluv summa makstakse välja enne maamaksu täies ulatuses tasumist, mitte alles aasta lõpus tagantjärele nagu varasemail aastail.
Tallinna linnavolikogu kehtestas pensionäridele maamaksu tõusu hüvitamise korra 3. aprillil.
Maamaksu tõusu hüvitist on õigus saada isikutel, kes saavad ka maamaksuvabastust kuni 700 krooni ulatuses ja kelle 2008. aastaks määratud maamaks ületab 2001. aastaks määratud maamaksu. Hüvitise avaldust on võimalik esitada kuni 15. aprillini.
Maamaksuvabastust kuni 700 krooni ulatuses saab Tallinnalt pensionär, kelle kasutuses oleva ja Tallinna haldusterritooriumil asuva elamumaa sihtotstarbega maatükk või selle mõtteline osa on suurem kui 200 ruutmeetrit. Maamaksuvabastuse avaldust võib esitada 15. juunini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.