"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Autovrakkide vargused sagenenud (0)
19. mai 2008

Käesoleva aasta esimese nelja kuu jooksul on Põhja Politseiprefektuur saanud 42 teadet sellest, et varastatud on tänavale pikemaks ajaks seisma jäetud autovrakk.
“Politseil on alust arvata, et Tallinnas on liikvel grupp isikuid, kes, omades sõidukite teisaldamiseks vajalikku tehnikat, varastavad auto­vrakke, mis omanike poolt tänavale pikemaks ajaks seisma on jäetud,” ütles Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talituse vanemkomissar Toomas Jervson. “Vargad tegutsevad rahulikult ning üritavad jätta muljet, et tegemist on tavapärase seadusliku teisaldusega Tallinna tänavalt. Seepärast ei pruugi teisaldamist märkav tavakodanik aimatagi, et tegemist võib olla vargusega.”
Enim on sellekohaseid teateid politseile tulnud Lasnamäe piirkonnast, kust nelja kuuga varastati 18 auto­vrakki. Automarkidest on kõige rohkem varastatud VAZe (16 sõidukit), Forde (9 sõidukit), Opeleid (7 sõidukit) ning Volkswageneid (5 sõidukit).
“Varastatud autovrakid tõenäoliselt tükeldatakse ning müüakse seejärel vanarauaks,” lisas Jervson.
Politsei palub kõigil, kel autovraki teisaldust nähes tekib kahtlus, et tegemist võib olla vargusega, teavitada sellest politseid telefoninumbril 110.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.