"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Korduma kippuvad küsimused (0)
19. mai 2008

Kuidas toimida, kui ID-kaart on kadunud või varastatud, kuid sõitjal on olemas kehiv ID-pilet?
Soovitatav on kanda kaasas mingit dokumenti, mis tõendab sõitja isikut. Selle abil saab kontrolör kontrollida ID-pileti kehtivust. Kui sõitjal ei ole kaasas isikut tõendavat dokumenti, tuleb varuda kannatust, sest kontrolörid peavad sõitja isiku ikkagi tuvastama.

Mida teha piletiga, kui buss teel katki läheb?
Ühissõiduki rikke korral liinil või muul vedajast oleneval põhjusel kehtib sõitjal ühtsesse piletisüsteemi kuuluval liinil märgistatud talong sihtpunkti jõudmiseks teistes ühtsesse piletisüsteemi kuuluvates ühissõidukites samal liikumisteel.
Kui talong on märgistatud tunnipileti märgistajas, kas siis kehtib see nagu tunnipilet?
Ei kehti. Talong on eelmüügist või juhi käest ostetud sõidudokument, mis kehtib ühe sõidu jooksul.

Kas tavapilet on kehtiv ka ekspressbussis?
Kui sõitjal on olemas tavapilet, siis ekspressbussis tuleb kindlasti osta lisapilet. Sama kehtib ka tavaline ID-pileti puhul.

Kuidas osta ID-piletit?
ID-pileti kohta saab infot internetiaadressil www.pilet.ee, samuti on sellekohased infokleebised (valge-punane leht) paigaldatud ühissõidukipeatuste ootepaviljonidesse ning kõikidesse Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordiliine teenindavatesse ühissõidukitesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.