"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
MEEDIAPEEGEL (0)
19. mai 2008

MIKS PALO POSTIMEEST EI RÜNDA?
Rahvastikuminister Urve Palo ja portaal Delfi pahandasid eelmisel nädalal selle peale, et Pealinnas ja tema sõsarväljaandes Stolitsa ei ilmu ühel ajal alati 100% samad arvamuslood. Samas ilmutas Eesti Ekspress üleelmisel nädalal loo “Kastreeritud ajakirjandus”, millest selgus, kuidas vene- ja eestikeelne Postimees erinevad nagu öö ja päev.
“Vene publikule müüakse lehte hoopis teiste rõhuasetustega,” lausus loo autor Olga Temnikova. “Kontrast on üsna selge.” Näiteks venekeelses väljaandes annavad tooni rubriigid “Ilm”, “Kasu” ja “Tervis” ning eestikeelses lehes kirjutatakse seevastu rohkem kultuurist, Venemaast (tihtipeale arvamusrubriigis) ja karjäärivõimalustest.

MADAL TULUMAKSUMÄÄR EI AITA?

“Ei konkureeri ju riigid mitte madalate ettevõtte nominaalsete tulumaksu määrade alusel, nagu väidavad meie Reformierakonna majandusnobelistid. Nominaalsel kasumimaksumääral puudub tegelikkuses igasugune seos välisinvesteeringute mahuga. Riikide konkurentsivõime aluseks on terviklik majanduskeskkond (infrastruktuur, haridus, innovatsioonivõime, sotsiaalsfäär jm), milles Eesti selgelt oma positsioone kaotab. 2004. aasta globaalse konkurentsivõime 20. kohalt oleme langenud 27. kohale eelmisel aastal. Õhukeseks hööveldatud ja ühekülgsete tuludega Eesti avalik sektor ei ole enam suuteline rahastama majanduskasvuks ja innovatsiooniks vajalikke arengueeldusi.”

Viktor Trasberg, EPL – 6. märts 2008
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.