"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinn teeb ­positiivse lisaeelarve (0)
19. mai 2008

Tallinn plaanib järgmise nädala linnavalitsuse istungil võtta vastu positiivse lisaeelarve, eraldades esialgu plaanitust rohkem raha nii eakate hoolekandeks kui ka laste sporditegevuseks.

Tallinn plaanib järgmise nädala linnavalitsuse istungil võtta vastu positiivse lisaeelarve, eraldades esialgu plaanitust rohkem raha nii eakate hoolekandeks kui ka laste sporditegevuseks.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinnal võimalik teha positiivne lisaeelarve seetõttu, et linn oli oma eelarve kavandamisel riigist hulga konservatiivsem. “Me olime majandusseisu hindamisel ettevaatlikud, erinevalt riigist,” lisas ta.
Lisaeelarvega suureneb ka linna esindusplatsi Vabaduse väljaku kordategemiseks ehk investeeringuteks kavandatud summa.
Samuti eraldatakse õpetajate palkadeks täiendavalt 8 miljonit krooni. Samuti suurenevad laste sporditegevuse toetuseks tehtavad kulud ning summad eakate hoolekandeks, kolimistoetusteks, teerajatiste puhastamiseks, korteriühistute õuealade korrastamise toetamiseks ja ühistranspordi ehk liiniveo kuludeks.
Eelarve tulumaks suureneb 50 mln krooni, finantstulu 13 mln krooni ja dividendid16,6 mln krooni, toetused 150 mln krooni, linna asutuste omatulud kokku 36 mln krooni. Linnaeelarves vähendatakse aga tulusid vara müügi osas, sest linn ei kavatse kinnisvaraturu madalseisusu ajal hakata midagi poole hinnaga müüma.
Positiivne lisaeelarve tehti, sest oli vajadus täpsustada ja korrigeerida tulude prognoose ning teha täpsustusi nii kuludes kui ka investeeringutes, tulenevalt hangete alusel täpsustunud investeeringuobjektide maksumusest ning 4 kuu kulude täitmisest.
Tallinnal võimaldab lisaeelarvet teha ka teatud tululiikide hea laekumine. Tallinna kassasse laekus tänavu nelja esimese kuuga 2,44 miljardit krooni, mis moodustab 34,5 protsenti aastaks kavandatud rahavoost. Maksutulu on seejuures laekunud 1,56 miljardit krooni ehk 34,7 protsenti aastaks kavandatust.
Tallinna tänavune eelarve oli algselt 7,7 miljardit krooni, võrreldes mullusega suurenes see 1,3 miljardi krooni võrra.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.