"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Valmis Tallinna jalgrattateede uus kaart (0)
19. mai 2008

Tallinna Kommunaalameti tellimusel valmis Tallinna jalgrattateede kaardi uus, täiendatud variant, mis on kujundatud jalgratturitele kaasaskandmiseks sobivas formaadis.
Tallinna jalgrattateede kaardile on kantud linnas jalgratastega liiklemiseks mõeldud nii spetsiaalsed tänavad kui ka selleks märgistatud sõiduteede osad. Kaarte trükiti 2000 eksemplari ja maksumuseks kujunes 33 000 krooni.
Sel aastal ehitatakse kergliiklusteid Paljassaarele kogupikkusega 1,5 km, Priisle tee ja Iru hooldekodu vahele 1,3 km ja Rannamõisa teele 1,1 km.
Lisaks rajatakse tänavate kapitaalremondi käigus kergliiklustee koos kõnniteega Nõmme teele (Tedre tn ristmikust kuni Linnu teeni) 800 m ulatuses, Pärnu maanteele (Kadaka pst kuni Laane tn) 1,7 km ulatuses, Pae tänavale (Peterburi tee ja Punase tn vahel) 850 m ulatuses.
Käesoleval ajal on kergliikluseks kasutatavad sõidu-, kõnni- ja kergliiklusteid kokku 150,7 km. Sõiduteedele on märgistatud jalgrattateid 54,9 km. Kõnniteele on kantud 65,9 km ja eraldi on ehitatud kergliiklusteid 41,6 km, mis on mõeldud ühiskasutuseks koos rulluisutajate, rulatajate ja tervisesportlastega.
Seni suurema kergliiklusteede võrgustikuga on hõlmatud linna enamkasutatavad turismi- ja puhkealad. Kesklinnas 33,3 km, Pirita linnaosas 31,7 km, Haaberstis 24,7 km, Põhja- Tallinnas 9,7 km, Lasnamäel 13,2 km, Mustamäel 14,7 km, Nõmmel 11,5 km ja Kristiines 12,0 km.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.