"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Russalka ristmikule pandi bussiraja seirekaamera (0)
26. mai 2008

Tallinna Transpordiamet ja Maxicom Eesti OÜ käivitavad sellest nädalast pilootprojekti, mille eesmärk on ühissõidukiraja ööpäevaringne automatiseeritud jälgimine autonumbrite tuvastamiseks ja vajaliku statistilise informatsiooni kogumiseks.
Ühissõidukiraja seirekaamera pilootprojekt käivitub Pirita tee Russalka ristmikul. Ühistranspordiraja valvekaamera fikseerib kõik sõidukid, mis liiguvad ühissõidukitele mõeldud sõidurajal. Kui sõiduk satub ühistranspordirada jälgiva kaamera vaatevälja, siis hakkab süsteem automaatselt otsima sõiduki numbrimärki ning olles selle leidnud, identifitseerib ja võrdleb seda andmebaasiga.
Kui andmebaasis sellist numbrit pole, st tegemist pole ühissõidukiga, siis teeb kaamera foto auto esiosast, sh numbrimärgist.
Süsteemi ainulaadsus seisneb valvekaamera andmete koheses edastamises. Kaamera on ühendatud WiMaxi antenniga, mis edastab traadita WiMaxi kanali vahendusel andmeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.