"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Sünnitoetuste maksmise kord muutub (0)
26. mai 2008

Kui varem piisas sünnitoetuse saamiseks ühe lapsevanema Tallinna registris olemisest, siis alates 1. juulist makstakse ühekordset lapse sünnitoetust tingimusel, et mõlemad lapsevanemad on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanikud enne lapse sündi ning vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse sündi.
Toetus määratakse raviasutuse või perearsti tõendi alusel, kui lapse sünnitanud ema oli võetud rasedusega arvele enne 12. rasedusnädalat ja ta oli olnud arsti regulaarsel jälgimisel.
Laps peab rahvastikuregistri andmetel olema Tallinna linna elanik ja elama toetuse taotlejaga ühel aadressil. Samad tingimused kehtivad ka mitmike (kolm ja enam last) sünnitoetuse maksmisel.
Mõlema lapsevanema registris olemise nõue ei laiene üksikvanemale.
Sünnitoetuse avalduse võib esitada ka perekonnaseisuametis. Taotlejal peab kaasas olema arveldusarve number ja arstitõend rasedusega arvelevõtmise aja kohta.
Lapse sünnitoetus on 5000 ja mitmike sünnitoetus 100 000 krooni. Mullu maksti toetust kokku üle 25,6 miljoni krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.