"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lõunapausi piknik Musumäel (0)
02. juuni 2008

Mujal Euroopa linnades võib linna haljasaladel ja parkides näha hulgaliselt inimesi söögikorviga päikest nautimas, Tallinnas mitte eriti.

Mujal Euroopa linnades võib linna haljasaladel ja parkides näha hulgaliselt inimesi söögikorviga päikest nautimas, Tallinnas mitte eriti.

Ent miks maksta kallist raha kohvikupidajale, kui mõnusalt murul einetada võib ka Kadrioru pargis või loomaaias?
Muidugi tuleks pikniku pidamisel meeles pidada, et oma tegevusega ei tohi kahjustada haljasala ega lilli. Samuti ei ole alkoholi tarbimine heakorra eeskirja kohaselt avalikus kohas lubatud, ent piknik on meeldiv ka ilma vägijookideta.
Pakume välja mõned õdusad piknikukohad, kuigi tegelikult võib piknikku pidada igal haljasalal või pargis.

Eksootiline piknik ­Botaanikaaias
Inimene saab ise valida, millist piknikukohta ta soovib. “Valida saab erineva suuruse ja taimestikuga piknikuplatsi,” sõnas Botaanikaaia müügiosakonna juhataja Tiina Müürisepp.
Võimalik on järgmised piknikukohad: Rododendron, Sirel, Okaspuu, Õunaaed, Lõhmus, Lehis, Alpinaarium. “Väga populaarne on Rosaarium, mis tavaliselt on avatud juulis,” ütles Müürisepp. “Piknikukorvi võib ise kaasa võtta või tellida toitlustus meilt,” lisas ta. Täpsema hinnakirjaga saab tutvuda Botaanikaaia kodulehel http://www.tba.ee.
Eesti Vabaõhumuuseumi parkmets on suurepärane koht piknikuks. Piknikulina võib laotada kas mere äärde, külaväljakule või siis Nätsi tuuliku lähedusse. “Kõige populaarsem on kiigeplats,” sõnas Vabaõhumuuseumi turundusprojektide juht Eerika Kurm. Suurema seltskonnaga tulles peab broneeringu tegema, kuid perega tulles piisab vaid muuseumipileti ostust. “Kaasa võib võtta ka lemmikloomad ja isegi jalgrattaga saab meie muuseumis sõita,” ütles Kurm. Meeleolu loomiseks on võimalik tellida pillimehi. “Me pakume ka hobusõitu,” lisas Kurm. Täpsemate hindadega saab tutvuda Vabaõhumuuseumi kodulehel. Väiksema seltskonna korral tuleb piknikule minnes maksta vaid muuseumipileti eest.

Kadrioru parki peesitama
Kus Kadrioru pargis piknikku pidada, sõltub inimese soovidest “Kes tahab rohkem privaatsust, kes on julgema loomuga ja nautleb linlaste tähelepanu, kes soovib olla varjulises kohas, kes nautleb päikesepaistet,” kommenteeris Kadrioru pargi juhataja Ain Järve seda, kus on parim paik piknikuks.
Kui suuremas osas Kadrioru pargis on pikniku pidamine lubatud, siis on siiski mõned keelualad. Piknikku ei tohi pidada Lilleaias, Roosiaias ja Luigetiigi hekkidega ääristatud lähiümbruses. “Hea meel on kinnitada, et piknikulised on väga korralikud ja reeglina koristavad lahkudes ka pikniku jäägid,” lisas Järve.

* * *
Ka telkimine on Tallinnas võimalik
Tallinnas on kaks ettevõtet, kes pakuvad puhkeküla teenust: Tallinn City Camping, mis asub  Pirita tee 28, ja Pirita sadama kämping, mis asub Regati pst 1.

* * *
Grillimiskohtade kaarti saab näha linna koduleheküljelt www.tallinn.ee
Ametlikke lõkke- ja grillimiskohti on Tallinnas kahes linnaosas, Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel. Teistes linnaosades ametlikke lõkke- ja grillimiskohti ei ole. “Oma krundil tohib lõket teha, aga põletada tohib vaid oksi ja immutamata puitu,” selgitas keskkonnaameti juhataja asetäitja Madis Kõrvits.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.